Daha fikirli olmanın yolları

HowStuffWorks isimli internet sitesinde saha kayran habere bakarak, insan beyni harmoni nail olmak, baştan hazırlanmak ve adam olmak için nazik aynı kapasiteye ehil. Nöral ağlar öğrenme deneyimlerini güçlendiriyor. Stimuli beyni daha işlek ve şanlı ayla getiriyor. Hatır gücünün bu pekiştirmesi zekayı ve avlu okulundan zeka testi sonuçlarına büyüklüğünde gelişigüzel şeyi etkiliyor. İşte hatır kapasitenizi artırmanın ve kullanılmamış veriler depolamanın 4 yolu:
1. Vücudunuza ilgi gösterin: İnsan vücudundaki organlar yalnızca birbirine bağlıdır. Bu nedenle vücudunuzun birlik parçalarına özen göstermelisiniz. Fiziksel egzersiz sağlığınız, vücudunuz ve beyniniz amacıyla önemlidir. Koku akışınızı az buçuk çoğaltmak da beyindeki müvellidülhumuza ve glikoz seviyelerini değiştirecektir. Antrenman, alelhusus bakir tıpkı şeyler denediğinizde beyni birlikte çalıştıracaktır. Gıdalar de bellek sağlığınız amacıyla önemlidir. Beyin sağlığınıza bindi olan balık yağı, testis, derin yapraklı sebzeler üzere birçok azık vardır. Yeşil çay, bitki çayları ve kaba kabuklu yemişler bile beyniniz amacıyla faydalıdır. Makul yemekleri aşındırmak, uyku ve egzersizi muktezi miktarlarda infaz etmek zihnî ve bedenî sağlığınız amacıyla çok faydalıdır.
2. Biraz uyuyun: Alıştırma sizi henüz çokbilmiş yapsa de uykuyu unutmayın. Bilgi adamları bugüne büyüklüğünde beynin canlanmak üzere kendini kapattığına inanıyorlardı. Fakat demincek uykunun tamlık ortasında dahi beynin güncel yerine az buçuk çalıştığını belirlediler. Gaflet Uykusu problemleri kanı sorunlarını daha bile kötüleştiriyor. Ancak iyi benzeri geceleyin uykusu kanı fonksiyonlarını ve odaklanma yeteneğini da artırıyor. Kişiden kişiye mübayenet gösterse de yetişkinlere rastgele akşam 6-8 saat aymazlık öneriliyor.
3. Bakteriler: 2010 yılında Haziran ayında The Sage Colleges’te görevli araştırmacılar farelerde kâin sınırlı bakteri türlerinin onları henüz çokbilmiş yaptığını gösteren bulguları sundular. “Mycobacterium vaccae” isimli bakteri sunulan farelerin labirent testlerinde daha dolgunca başarım gösterdikleri belirlendi ve henüz birkaç bunluk belirtisi ile yöre beyinde daha faziletkâr düzeyde serotonin seviyesi görüldüğü belirtildi. Bakterinin nöron gelişimini desteklediği açıklandı.
4. Beyninize idman yaptırın: İnsan vücudunun gayrı bir nice parçası kabil beynin birlikte gücünü ve yaşamını sürdürebilmesi için ağır ezgi egzersize ihtiyacı vardır. Bazen düşünce güçlendirici egzersizler beyninde bulmaca, puzzle, Sudoku ve diğer lügat ve benzer tabanlı hatır alıştırmaları kayran alıyor. Hatta bu haberi okumanız de beyninize hafif tıpkı egzersiz yaptırıyor.

ZAMAN

Share: