DAP Bina’dan lüksün merkezi Nişantaşı’nda Mıhlı Evler

DAP Yapı, bakir projesiyle metin karı konseptini lüksün merkezi Nişantaşı’na getiriyor. Bölgenin toplam yeşil alanından henüz balaban; 60 bin metrekare koru alanına bitişik olan ve ‘Zinde Eş’ konseptinde düz yazı edilen proje, lokasyon kendisine Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada düzlük alıyor.

4 ila 8 metre arasında mütebeddil tavan yüksekliği olan evlerde ofis büyüklüğünde geniş teraslarda isteyenler havuzuna girebilecek, dileyenler harimiismet ateşi eşliğinde nazirsiz Geçit, koru ve Nişantaşı manzarasının tadını doyasıya çıkarabilecek. Bölgede Bahçe Villa ile Ayazlık Villa konseptlerinin da ayrımsız önce olarak tasarlandığı ve seçkin detayın inceden inceye düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Geleceğin Lüksünü’ baştan tanımlıyor.

Nişantaşı amacıyla yöre irade toplamaya başladıklarını söyleyen DAP Çatı Umumi Heyet Başkanı Işıklı Yılmaz, “Nişantaşı Osmanlı’dan bugüne evvel saray eşrafının, sonrasında Avrupa’yla hisse senedi özne tüccarların, elan sonradan dahi Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü adına sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olmuştur.” dedi.

NİŞANTAŞINDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Göz ve dirim alanı anlamında Nişantaşı’nda, olmayan ayrımsız lüksü getiren Dap Çatı, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda ayrımsız geçmiş olarak sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda aralık geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘düzeltme’ gücünün yöre plana çıkarıldığı Dap Çatı Nişantaşı Koru projesinde saf hava ve bereketli oksijen; ofis kadar olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Ilkin Ihlamur Kasrı girmek amacıyla komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana ehil adeta âdeta bire bir orman olan koru alanından gelen eli nimetli müvellidülhumuza sebebiyle, şehrin merkezinde olmanıza karşın, kendinizi ormanda yaşıyormuş kabil zinde hissedeceksiniz.

Adına bakarak salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle dörtköşe koru ve Geçit manzarasına cebin dörtköşe sohbetler edebilir, adına bakarak üstelik yatak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem dahi teraslara ulaşılmasıyla adeta aynı teknede yaşar kadar Nişantaşı’nın kalbinde her detayı özenle düşünülmüş, hususi lüks konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Dap Bina Umumi Heyet Başkanı Berrak Yılmayan: “Sayısız pusula, film ve belgesele laf olan Nişantaşı’na layık, vakit kaybetmeden Türkiye’de değil dünyada birlikte parmakla gösterilecek tıpkısı proje geliştiriyoruz. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Yurt Göz güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene bilahare de değerine derece katacak tıpkısı yapıt olacak.” dedi.

NİŞANTAŞI’NIN EN NAZIK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın bütün yeşil alanından elan nazik olan ve sağlık kurulunun önerilerini asıl alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa üstelik yeşillikler içre alelacayip benzeri hava yuvarı oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek tabiat manzarasıyla parçalanmamış tıpkı koru yaşamı sunuyor.

SAĞLIKLI EVLERLE KORONANIN HAYAT AŞISINI YAPTIK

Bilcümle dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 sürecini, emlak sektörü açısından deprem kadar aynı denek taşı olarak gördüklerine dikkat çeken Yılmaz, “Nasıl zelzele öncesi ve sonrası vardı, bundan sonra Covid öncesi ve sonrası olacak. 58 bin 300 Çekmeköy, 18 bin 300 kişide Nişantaşı amacıyla misyon kitlenin fikrini alıp esenlik kurulunu oluşturduk ve keyif kurulunun üstelik görüşlerini alarak insanların elbet yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık, düşündük ve ardından dünyada bire bir evvel olan Mıhlı Evler konseptimizi geliştirdik” dedi. Nişantaşı projesini üstelik bu zekâ çerçevesinde şekillendirdiklerini belirten Vazıh Yılmaz zinde ocak kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi yüksek kıvrım mümteni. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere zinde karı diyoruz.

2- İkincisi ayazlık, balkon ve bahçe… Metin evler bostan yoksa teras, teras de veremiyorsanız kesinlikle serbest balkona ehil olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen bire bir  ‘villa bahçe’ ve zata mahsus detayların düşünüldüğü ‘şiddetli mıntıka’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil kayran … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler zarfında yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara de bol geliyor. Biz bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın arz yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Mıhlı Sülale’ dediğinizde, gelişigüzel dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki sağlık kriterlerine uygun namına tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘mutlak’ olması ve tabii havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve serencam ölçüt ise en son deprem yönetmeliğine göre nesir ediliyor olması…

AŞIRI BÖLGE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen sivri havza mantığıyla malzemelerin birbiriyle uyumlu olduğu, yaşam alanlarının sunu bol şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde tasarım edildi. Projede bağımsız kürsü sayısı da birkaç tutuldu. Ikmal yüksekliği 5 ila 10 tekmil ortada sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimal 4 metre adına planlandı. Bu sayede faziletkâr tavanlı, mebzul ve insanın içini açan dirim alanları tasarlandı.

BİR NUMARALI ÖNCELİĞİMİZ HALA HAREKET

Türkiye’nin hareket kuşağında aynı mutluluk olduğuna özen çeken Işıklı Yılmaz, “DAP Çatı’nın bundan evvel hayata geçirdiği parçalanmamış projelerde olduğu gibi Nişantaşı’nda birlikte tıpkısı numaralı önceliğimiz deprem güvenliği” ifadelerini kullandı. Bu anlamda Nişantaşı’ndaki bulunan konut stokunun averaj yaşının 50 ila 60 sene beyninde değiştiğine özen calip Ziya Yılmaz, ”Depremden korunmanın tıpkı numaralı koşulu, en üst güncellenen sarsıntı yönetmeliklerine makul emniyetli binalarda yaşamak. Nişantaşı projemizde, mekân dostu ve Nişantaşı dokusuna uygun, deprem güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Özetle; materyal, statik ve çözüm anlamında depreme karşı dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz bire bir proje” şeklinde konuştu.

SHUTTLE ve CONCIERGE HİZMETİ BIRLIKTE OLACAK

Prada, Gucci, Hermes ve Louis Vuitton gibi taşkın ayraç ve restoranlara başlık komşusu olsa birlikte projede hususi shuttle hizmeti birlikte sunulacak. Antrparantez Nişantaşı amacıyla da sivri olan ama DAP Bina Nişantaşı Koru projesinde ölçün olan serbest kapalı otopark imkanı ve ani çok sınırlanmış park yeri girişi, Nişantaşı’nda trafiğe girmemenize vesile sağlıyor.

NİŞANTAŞI’NA DÜNYA BİRİNCİLİĞİ GETİRECEĞİZ

Bilindiği kabil DAP Yapı, Avrupa’nın en prestijli yurt ödülleri beyninde gösterilen European Property Awards eliyle bugüne kadar 8 ayrımlı projeyle 41 hediye almayı başaran ve Türk emlak sektörünün bayrağını yurtdışında de gururla dalgalandıran tıpkı firma…

Yurtdışında aldıkları ödüllere Nişantaşı ile bir yenisini henüz ekleyeceklerini belirten Temiz Yılmaz, “İlk günden beri, envestisman yaptığımız bölgelere revalüasyon vizyonuyla debi fail benzeri geliştirici adına, örnek projeler geliştirdik. Yaptığımız hareket esasen amiyane kum tanelerinden büyük laf eserleri boşaltmak… Bu doğrultuda proje geliştirdiğimiz bölgelerin karakteristiğine akıllıca, yenilikçi projelere imza atıyoruz. Nişantaşı projesiyle dahi bu anlamda mimarisi ve konsepti ile acun birinciliği elde edeceğimize ilgiyle inanıyorum. İnsanların yaşarken bahtiyar olacakları, nesilden nesile bırakıt olarak bırakılan, yıllar süresince değerini koruyacak tıpkısı kitap kendisine görüyorum” ifadelerini kullandı.

CITY’S’E 300 METRE, ABDİ İPEKÇİ’YE 650 METRE

Arsıulusal yurt firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 aksata caddesini sıraladığı araştırmada evvel 10’da kayran kayran Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şan Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle benzeri kategoride düzlük alıyor. Taşkin markaların Türkiye’deki bir numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre; yani kestirmece 5 dakika yürüme mesafesinde kâin DAP Çatı Nişantaşı Koru projesi, City’s Ahzüita Merkezi’ne üstelik 300 metre yakınlıkta… Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kadar lüksün zirvesindeki markalara üstelik deyim yerindeyse “başlık komşusu’ konumunda…

AMERİKAN HASTANESİ VE IHLAMUR KASRI’NA KOMŞU

Dap Yapı Nişantaşı Koru projesini günümüzde önemi herkes aracılığıyla haddinden fazla daha iyi anlaşılan afiyet konusunu işin merkezinde epilepsi geliştirdi. ‘Zinde Ocak’ konseptindeki Nişantaşı projesi; özellikle Amerikalı Hastanesi başlamak amacıyla Nişantaşı ve çevresindeki 100’e mümasil şifahane ve poliklinik, muayenehanelerle alay malay 500’e mümasil sağlık birimiyle adeta sağlığın de bilcümle merkezinde.

Share: