Depremzede dallar gönüllü baziçe arkadaşlarıyla maneviyat buluyor

Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla aileleriyle Yozgat’a gelen füru, şehremaneti çalışanı, gönüllü abla ve ağabeyleriyle oynadıkları oyunlarla depremin kontra atmosferini geride bırakarak moral buluyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Yozgat’ta misafir edilen afetzede aileler, Cahillik ve Spor Bakanlığına tutkun Kredi Yurtlar Kurumlarında ve amme kurumlarının misafirhanelerinde konaklıyor. Yozgat Belediyesi çalışanları ve fahri çoluk çocuk de, depremin kollar üzerindeki inatçı etkilerini budamak için gelen minik afetzedelere mütenevvi aktiviteler düzenliyor.

Yozgat Belediyesi çalışanları ve fahri çoluk çocuk, belediyenin resmi maskotları olan Bozokcan ve Bozoknaz ile Yozgat Bozok KYK Yurdunda artan afetzede çocuklarla benzeri araya geldi. Bozokcan ve Bozoknaz’a balaban ilişki gösteren çocuklara fahri gençler kırtasiye malzemesi ve muhtelif hediyeler verdi. Minik afetzedelerle oyunlar oynayarak onların domuzuna ant geçirmesini sağlayıcı fahri gençler bile endişeleri unutturup yüzleri tebessüm ettirmenin mutluluğunu yaşadı. – YOZGAT

Share: