Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Aplikasyon Hastanesinde MS polikliniği açıldı

Dokuz Ilkgüz Üniversitesi (DEÜ) Araştırma ve Aplikasyon Hastanesinde multipl skleroz (MS) hastalarına özel poliklinik hizmete girdi.

Hastanenin Sertabip Vekili Prof. Dr. Caner Çavdar, AA muhabirine, Fizik Otama ve Rehabilitasyon Asıl Bilgi Dalı bünyesinde kurulan poliklinikte sayrı kabulüne başladıklarını söyledi.

Hastanedeki sinir bilimi asıl vukuf dalında dahi MS ilkin kalkmak üzere bir çok hastalığı otama ettiklerini anlatan Çavdar, şunları kaydetti:

“Bütün temel fen dalları takım halinde çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız MS polikliniğinde bile nöroloji ve hikmet tedavi ve rehabilitasyon asıl veri dalında memur hekimlerimiz alay malay fariza yapıyor. Günübirlik otama merkezini birçok derman tedavileri uygulanıyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilgi Dalında hizmet vermeye başlayan MS polikliniğinde da hastalarımıza fizik otama ve psikolojik bindi veriyoruz.”

MS polikliniğine haftada 40 ila 50 hastayı tedavi ettiklerini anlatan Çavdar, kısa sürede kontenjanı artırmayı hedeflediklerini anlatım etti.

Hikmet Tedavi Iyileştirme Temel Selen Dalı Başkanı Prof. Dr. Mahmur Çiçeği Bircan da uyguladıkları tedavilerle MS hastalarının yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Share: