Elastiki mesai yoksa aksiyon bile bulunmayan

Arsıulusal danışmanlık ve denetleme şirketi ÜLEN(Ernst & Young), 16 ülkede 23 farklı sektörde görevler üstlenen 16 binden fazla çalışanın anket eliyle görüşünü alarak hazırladığı 2021 Küresel Etkin Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Çalışanların pandemi dönemindeki deneyimleri ve pandemi sonrası bakir normalde iş düzenine ilgilendiren beklentilerini yansıtan araştırma, çalışanlar için esnek faaliyet modellerinin önem kazandığına meni ediyor. Ayrımlı seviyelerde fariza alan 21 – 65 gözyaşı grubu ile 65 yaş üstü çalışanları kapsayan araştırı, bu alanda dünya genelinde yapılan genişlik degaje kapsamlı çalışmalardan biri olma özelliği taşıyor. Soruşturma katılımcılarının yarısından fazlasını Y kuşağı oluşturuyor.

Ankete katılan çalışanların yarısından dahası (%54) pandemi sonrası say modelinde nerede ve ne ant çalışacaklarına ilgili kâh esneklikler sağlanmaması halinde işten ayrılmayı değerlendireceklerini belirtiyor.

ÇALIŞAN HAFTADA 2-3 GÜN AÇIKTAN ÇALIŞMAK İSTİYOR

Araştırı sonuçlarına bakarak; seçkin 10 çalışandan 9’u nerede ve hangi zaman çalışacaklarında ilişik esneklik sağlanmasını istiyor. seçme hakkı sunulması halinde çalışanların %54’ü ne devir çalışacaklarına ilişik esnekliği yeğleme edeceğini anlatım ediyor. %40’ı ise nerede çalışacağına dayalı elastikiyet sağlanmasını istiyor. Araştırma; çalışanların pandemi sonrasında sayı farkı adına 2-3 aktarilma alarga işlemek istediklerine bel ediyor. Çalışanların %22’si ülkelerinde pandemi kısıtlamaları kaldırıldığında bilcümle zamanlı olarak ofisten harıldamak istediğini ifade ederken, %33’ü haftalık himmet saatlerinin kısaltılmasını istiyor. Çalışanların %67’si üretkenliğin lokasyondan müstakil yerine akıllıca şekilde ölçülebileceğini düşünüyor.

Y KUŞAĞININ İŞ DEĞİŞTİRME EĞİLİMİ YÜKSEK

Araştırı sonuçlarına göre; iş değiştirmelerin görülme ihtimali sunu erdemli meslekler uygulayım bilimi ve para alanlarındaki hile ve liderlik rolleri ile tutkun falcılık. Kâin işlerinde kalma ihtimalleri yeryüzü faziletli olanlar ise 1946-1964 beyninde doğan ‘Baby Boomers’ kuşağı, bir aha 10 yıldan fazla süredir çalışanlar ile amme ve yetişek sektörü çalışanlarından oluşuyor. amma velakin araştırma işten ayrılmaya yönelik tercihlerin gözyaşı gruplarına bakarak fark gösterdiğini ortaya koyuyor. Y kuşağının işten tecezzi ihtimalinin Baby Boomers kuşağına göre iki itmam fazla olduğu belirtiliyor. Mavera yandan daha streç düzentileme modellerine koymak üzere iş değiştirmeye müteveccih eğilimdeki artışa rağmen, araştırı katılımcılarının %76’sı mevcut işinden kıvançlı olduğunu belirtiyor. %96’sı üstelik ati 12 mahiye dönemde mevcut işinde bitmeme etmeyi planladığını söylüyor.

STREÇ ÇALIŞMA DÜZENİ İŞGÜCÜ STRATEJİSİNİN MERKEZİNDE

ULAN Türkiye Müşavirlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Gökhan Gümüşlü, araştırma sonuçları ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

Çalışanların kâin hesaplı ortamda aksiyon değiştirmeye yönelik hevesli olmaları ezber bozan ayrımsız trend namına karşımıza çıkıyor. Kovid-19 pandemisi, esnekliğin hem çalışanlar hem üstelik işverenler üzere hayır olabileceğini gösterdi. Streç çalışmanın bakir kabiliyet kazanımı ve mevcut yeteneklerin dulda edilmesinde yer majör amil haline geldiğini gözlemliyoruz. Yeteneği şu dakika ve yeni normalde durmak talip işverenlerin elastiki emek düzenini yetenek stratejilerinin merkezine yerleştirmeleri gerekiyor.

Araştırı tıpkı zamanda çalışanların pandemi dönemindeki açiktan mesai deneyimleri ile ilgilendiren bulgular üstelik içeriyor. Çalışanların yaklaşık yarısı (%48) kurum kültürünün pandemi döneminde evolüsyon kaydettiğini anlatım ediyor. bununla birlikte çalışanların %61’i şirketlerinin ofisten say amacıyla aşıyı ön şart haline getirmesini istiyor.

Araştırmada, streç çalışmanın yaygınlaşması ile hem ocak hem birlikte ofiste teknolojiye olan talepte artım görüldüğünü vurgulanıyor. Çalışanların %64’ü ofiste geçer teknolojinin iyileştirilmesini, %48’i evde mergup ekipmanların yenilenmesini ve %47’si bile evde geçer not genel ağ ve telefon için fatura giderlerine bindi kâm ediyor.

Delta paniği! Avrupa’dahi 4’üncü dalga alarmı

Bilgi insanlarından Johnson’a normalleşme tepkisi

Faaliyet saatleri düştü, gürlük arttı

ABD’da aşılama olmayı reddeden 153 hastane çalışanı işten çıkarıldı

 

Share: