Evden düzentileme şampiyonu sektörler sigortacılık ve mal

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Pandeminin başlangıcından bu yana evden çalışma uygulaması sektörler ortada ayrımlılık gösterdi. Sunma faziletkâr evden iş oranları ise para ve sigortacılık sektörlerinde görüldü. StatsCan’in nisan 2020 ve haziran 2021 arasındaki döneme yönelik derlediği verilere göre sigortacılık ve finans sektörleri evden müteharrik birey sayısının yeryüzü erdemli olduğu sektörler oldu ve evden çalışma oranı %73’e ulaştı.

Ilmî ve ustalık hizmetler sektörleri da bu iki sektörün aceleten arkası sıra geldi ve celal %70 namına gerçekleşti. Investment Executive’in haberine göre bunun bilakis hizmet ve besin sektörlerinde çalışanların yalnızca %5’i bu dönemde evden emek imkanına sahip olabildi. 500 ve üstünde çalışanı kâin iri şirketlerin dahi çalışanlarına evden say imkanı tanıma oranı, 20 birey ve şeş çalışanı bulunan aşağı şirketlere nazaran henüz faziletkâr oldu.

Örneğin bilimsel ve ustalık hizmetler sektörlerinde vadi alan şişman şirketlerin çalışanlarının %80’i pandemi döneminde evden çalışırken, aynı sektörlerde daha beribenzer şirketlerde çalışanların %54’ü evden çalıştı. Sektörler ve müşareket büyüklükleri ayn uğrunda bulundurulduğunda ortaya sâdır şişman farklılıklar işverenlerin korona virüs sonrasında de açıktan çalışmaya yönelik tercihlerinin eş kriterler üstüne kurulacağı anlamına geliyor.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre benzer bir şekilde Finans ve sigortacılık sektörlerinde birlikte bir nice müşareket hem evden hem birlikte ofisten emek sistemi anlamına mevrut hibrit faaliyet modelini benimsemeyi planlıyor.

Evden emek oranını etkileyen sair faktörler ise gelir ve eğitim bilimi seviyesi oldu. Faziletkâr mahiye düz ve yetişek seviyesi faziletkâr çalışanların evden çalışma oranı elan efdal oldu. Söz Gelişi değme iki eşin da çalıştığı ve dirimlik dağılımının en son %10’luk kısmında düz düzlük ailelerin %45’i pandemi döneminde evden çalıştı. En altta %10’luk dilimde vadi düzlük çiftlerin ise yalnızca %5’i evden emek fırsatı yakaladı. Veriler bire bir zamada lehçe farklılıkları üstelik ortaya koydu. Ontario’de çalışanların %37’si evden çalışırken, Atlantik Kanada ve Saskatchewan bölgelerinde işgücünün %20’si evden çalıştı.

Bu rakamların nedeni ise bölgeler ortada kürsü dağılımlarında ayrımlılık bulunması. Aynı zamanda nazik soylu erki bölgelerde da evden çalışanların sayısı elan erdemli oldu. Diğer faktörler ise gözyaşı ve seks oldu. Zinde çalışanlar, encam yaştakilere kıyasla elan çok evden çalıştı ve erkeklerin %27’si evden çalışırken, kadınların %35’i evden çalıştı. StatsCan verilerine bakarak bu süreçte 15 ile 64 yaş arası çalışanların %30’u evden çalışırken, 2016 yılında bu azamet %4’tü.

KPMG’ye 13 milyon sterlinlik yepyeni ukubet

 

FED’in sayısal mülk planları kriptoyu elbet etkileyecek?

 

Avrupa yatırım bankalarında değiş

 

Share: