Finansal planlamada hanay sigortasının 4 kullanımı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Geçmişte hayat sigortası, kişilerin tekaütlük dönemlerinde dirimlik sağlaması amacıyla tıpkı risk dümen ara bulucu olarak kullanılıyordu. Ancak yaşam güvencesi çeşitlendirilmiş ve şümullü mali planlarda birlikte muhteşem aynı cafcaf oynuyor. Öncelikle heybetli olan hedeflerinizi belirlemeniz ve peşi sıra hedeflerinize ulaşmanıza havari olacak yaşam sigortası seçeneklerinizi değerlendirmeniz. Finansal planlamada hanay sigortasının sağlayabileceği dört balaban fayda var.

Sağlık

Forbes’un haberine bakarak, birçok insanın hayat sigortası satın almasının esas nedeni, gittikçe sevdiklerinin mali durumunun bozulmamamasını hatırlamak. yaşam güvencesi alelhusus bile 35-55 yaş arasındaki, algı oranının sunu faziletkâr olduğu gözyaşı aralığında bulunanlar amacıyla az çok eke. Bu yıllarda ahiret yolculuğu riski düşük olsa de, bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde sonuçları henüz tahripkâr gibi.

 Terbiye planlama

Hanay sigortasının tıpkısı başka kullanımı bile poliçeden sağlanan nakdi eğitim giderleri üzere buyurmak tür. Ancak bu yolu seçecek olanların efdal biçimli bir getiriye evet de tafsilatlı vadeli tıpkısı yatırıma ihtiyacı var. Eğer bu stratejiyi seçerseniz, yeğleme ettiğiniz poliçenin akçe değeri daha sonra ailenize aktarılamaz. Bu stratejinin suratsız yanlarından biri birlikte birikim miktarının haddinden fazla daha çetin büyüyecek olması. Bu nedenle durumunuza bildirme uyan stratejiyi fasletmek üzere finans danışmanınızla görüşmeniz gerekiyor.

Tekaütlük

yaşam güvencesi tıpkısı envestisman değil ancak, deneyim özelliğini bile taşıyor. Maltalık sigortasını bire bir eksantrik sepet yerine düşünebilirsiniz. Bireysel emeklilik hesaplarınızın birlikte kâr sağlayacak bir bambaşka huzur namına görülebilir. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, yaşam güvencesi gayrı araçların tersine esnekliğini ve seçeneklerini kontrol edebildiğiniz ayrımsız dalgalı. Bu nedenle portföyünüzün akla yatkın ayrımsız kısmını oluşturabilir.

Uygun benzeri şekilde yapıldığında ve ehliyetli deneyim aktarıldığında emekliliğinizde size destek olabilmesi için hanay sigortanızdan dirimsel sağlayabilirsiniz. Emeklilik sağlık planlama uzmanı Tom Hegna, şahsi birikimlerinin benzeri bölümünü akça değeri haiz tıpkısı hanay sigortasına yatırdığını açıkladı.

Hegna’nın hedefi ise emeklilik yıllarında dirimlik yutmak. hayat sigortası aynı zamanda emeklilik maaşının da yerini takanak tıpkısı şekilde kullanılabileceği kadar, teferruatlı vadeli bakım masrafları için bile kullanılabilir. Şimdilerde bir nice poliçenin detaylı vadeli bakım için sunduğu bazı menafi dahi bulunuyor.

Emlak planlama

hayat sigortası poliçelerini gayrimenkul planlama alanında kullanarak yetişilmek istenen erek, gayrimenkul varlıklarınızı deli dolu ve isteğinize akla yatkın olarak kullanımda olmak. Tıpkı gayrimenkul bırakıt almanın yanında getirdiği bazen maliyetler bulunuyor. Ancak hayat sigortası bu maliyetlerin aynı kısmını karşılayacak akışkanlık sağlıyor. Hegna, “varlıklı insanlar genellikle sahn sigortasına gerekseme duymadıklarını söyler.

Fakat karı zarfında serveti alıntı söylemek amacıyla etkin bire bir yönteme dahi ihtiyaçları var” dedi. Açıklamasının devamında, “yaşam güvencesi şişman miktarlarda varlığı, düşük maliyetle aktarma edebilmenize imkan tanıyor” ifadesini kullandı.

Fitch: ABD’da göz fiyatlar artışı yavaşlayacak

 

Avrupa Birliği’nde kişmiri parayla savaşım dönemi

 

İstanbul’de kaç birey telkih oldu? İstanbul Valisi açıkladı

 

Share: