Fintek yükselişinde eskimemiş trend: Sigorta teknolojisi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

‘Batmış’ (embedded) finansal ürünler bulunan ürünleri bakir metodlarla satmaktan, ürünün alışverişinizin aynı parçası olduğu yöntemlere birçok alanda karşımıza çıkıyor. Batak finansal ürünlerin yükselişi, içinde bulunduğumuz dönemde özen çekiyor. Bu yükselişin temel nedenlerinden aynı tanesi bu ürünlerin, fintek şirketlerinin üç avantajı olan dağıtım, bilgelik ve hizmet kolaylığı gibi unsurlarını güçlendiriyor olması.

Şirketlerin dağıtım avantajına ehil olmasının nedeni, ürünlerin müşterilerin olduğu yerde ve güvendikleri markalarla alay malay satın alınabiliyor olması. Forbes’un haberine göre batmış finansal mahsulat, ayrıca satın alınabilecek ayrımsız üründen ziyade, müşterinin satın aldığı tıpkısı ürünün parçası olabiliyor. Benzeri zamanda müşteri verilerine erişim imkanı bile tanıyor. Tek ayrımsız üründense kapsamlı tıpkı hizmetin parçası oldukları için bile, almaç memnuniyetini ortaya çıkarabiliyor.

Söz Gelişi ZhongAn telefon sigortası, beyinli telefon alışverişlerinde batık kendisine geliyor. Müşteriler telefonlarını düşürdüğünde ve ekranları kırıldığında, henüz telefonu yerden almadan çöz sensörler sayesinde batmış sigorta poliçesi devreye giriyor. Kullanıcıya yıpranmamış tıpkısı telefon gönderiliyor. Bu işlek bir değiş olsa dahi hareketin yegâne tetikleyicisi değil. Finansal ürünleri batak namına arz etmek, müşteriler tarafından giderek daha çok destekleniyor.

Batık sigorta sağlayıcısı Cover Genius’un araştırmasına göre ABD’bile tüketicilerin %45’i vezneci hizmetlerine batık sigorta tekliflerine rabıta gösteriyor. Daha birlikte azrail olanı, küresel adına oranın %70’le elan efdal olması. Global araştırmalar tüketicilerin %64’ünün bir fintek ürününü denediğini gösteriyor. Bu de batmış sigorta ürünlerinin benimsenmesi için nazik tıpkısı potansiyel olduğunu gösteriyor.

Serencam dönemlerde finansal ürünleri batık adına arz etmek, potansiyel müşterilere ulaşmayı bile kolaylaştırıyor. Ancak sigorta ürünlerini harcamak oldukça zor. Yine birlikte akilane bire bir uygulamayla kullanılmamış sigorta kategorileri oluşturabilir. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu buut hiçbir vezneci hesabına eş sıfır 1,5 milyar kişiye de yarar sağlayacak.

Bu şekilde yetersiz finansal bakım kayran pazarlarda, batık sigorta ürünlerine murat efdal mümkün. Batak ürünler, bir eksantrik şirketle evet dahi ürünle işbirliği zarfında satıldığı üzere aynı zamanda bakım maliyetlerini de düşürüyor ve müşterilere ulaşmak çok elan çakaralmaz ayla geliyor.

 Gömülü sigorta ürünlerine geçiş, dağıtım kanalını değiştirmekle bitmiyor. Değişmesi müstelzim birçok husus var.

Avrupa’nın batmış sigorta teknolojisi şirketi LAMIE, yapılan sigorta tazminatı başvurularının %100’ünü karşılamayı hedefliyor. Bu şekilde dahi alıcı memnuniyetinin ve güvenin yükseltilmesi amaçlanıyor. Mali ürünleri batık adına arz etmek az çok kıytırık ve yıldızlı ürünler oluşturmayı ve bunları anlaşılabilir bir dille açıklamayı gerektiriyor.

KUL’dahi mortgage piyasası elinin körü

 

Akbank’tan “Yapı GES Envestisman Kredisi”

 

iPhone üretiminde ‘çip’ engeli

 

Share: