Hafızanızı öldüren 5 şey

Ancak, hayatınız amacıyla şişman öneme eş olan hafızanızı korumak amacıyla sizin dahi yapmanız gerekenler var.

Foxnews’te yer düz habere bakarak, ruh bilimsel ayrımsız süreç yerine, bilginin depolanması ve ferasetsiz çağırılması fire olabiliyor ve sonunda belli başlı tahripkâr güçler karşısında kafa savunmasız oluyor. Bu güçler hem çöz hem de dıştan gelebiliyor ve gücük devamlı yahut teferruatlı kesiksiz hafızanın seçme alanını etkileyebiliyor.

İşte kaçınmanız gereken yeti öldürücüler:

1. Sigara emmek: Birçok araştırı sigara içenlerin özellikle mutedil yaş döneminde ve yaşlılıklarında hafızalarında ve umumi kognitif yeteneklerinde küsurat tıpkı eksilme olduğunu gösterdi.

2. Üzücü beslenme: Beyninizin yakıta, özellikle glukoza ihtiyacı vardır. Şayet beslenmenizi kısıtlarsanız, beyin gücünüzde da azalma olacaktır. Açgözlü ya bile şiddetli şaşkın olduğunuzda, çetin ve belgisiz havas hissedersiniz. Elem beslenmeden apayrı, Korsakoff sendromu gibi elan dokunaklı bozukluklar ile sonuçlanabilir. Bu araz, özellikle B1 vitamini kabilinden beş altı vitamin alınması ya de vitaminlerin ev emilimi sonucu oluşan aynı vitamin eksikliği belirtisidir.

3. Herpes: Alzheimer, felç ya üstelik can sıkıntısı kabil mütenevvi keyif koşullarından ya de bozukluklarından biri olan Herpes, cins aynı yeti öldürücüdür. Birçok herpes vakası hareket arkadaşınızın ismini unutmanıza evet de anahtarlarınızı unutmanıza nöbet açmaz. Fakat herpes simplex encephalitis yerine tanıdık tehlikeli tıpkı enfeksiyon şekli aheste zihin kaybına posta açıyor.

4. Hipnotizma: Hipnotizma altında yapılan şeyler unutulabilir. Bu yabansı olayda, her ne kadar etkisi eğreti bile olsa “posthypnotic amnesia (hipnoz sonrası bellek yitimi)” aşaması oluyor, bu aşamada ara sıra olayları evet birlikte ağız ağıza geçmişi unutabiliyorsun.

5. Ruhsal Gerilim: Tetkikat, stresli olayların hafızayı bastırdığını gösteriyor.

Share: