İklim değişikliği alerjiyi üstelik etkiledi

İklim değişikliği alerjilerin seyrini üstelik değiştirdi. Küresel istinas; kaşınma, aksırma ve koku alma organı akıntısı üzere şikayetlerin günlerce bitmeme etmesine hastalık oluyor. KUL’deki Utah Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya bakarak, ayrıntılı süren alerjiye, abuhava değişikliğine mecbur polen artışı yol açıyor.

Araştırı ABD ve Kanada’de, 1990 ve 2018 yılları arasında yapılan havadaki polen ölçümlerine dayandırıldı. Araştırmaya bakarak havadaki polen miktarı 28 yılda yaklaşık yüzdelik 21 arttı. Yeryüzü nazik artışlar, ağaçlanmanın genişlik bir iki olduğu MEMLUK’nin Texas ile ılımlı mağrip eyaletlerinde kaydedildi.

Alerjik nezle 3 hafta uzuyor

Araştırmaya bakarak toptan istinas yüksek sıcaklıkları tetikliyor ve bu nitelik, normalde haziran-temmuz aylarında polen üretmesi gereken bitkilerin, daha erken üretime başlamasına sebep oluyor. “Polen mevsimi” üstelik 30 sene öncesine bakarak elan etraflı sürerken martta başlıyor, eylüle kadar bitmeme ediyor. Buna bağlı yerine reaksiyon gösteren benzeri bünyede, bahar nezlesi olarak de bildik, alerjik dumağı 3 hafta uzuyor.

Fen insanları ağırbaşlı çiçek tozu alerjisinin mevsimsel ayrımsız sorundan daha fazlasına posta açabileceği uyarısında bulunurken, kişilerde solunum yolu rahatsızlığı ya dahi viral enfeksiyonlara bozukluk olabileceğine meni edildi.

Alerji dirimsel tehlikeye misil açmasa de kişinin günce yaşam kalitesi düşüyor.

Avrupa Komisyonu’ndan iklim değişikliğine cebin kullanılmamış önlemler

 

İklim değişikliğinin etkisiyle bu şita şüphesiz geçecek?

 

Share: