İkonik malikane satışa çıkarıldı

Sözcü’nün aktardığına bakarak, ünlü yazar Mark Twain’in 1910’daki ölümüne kadar yaşadığı Redding’deki Toskana tarzı villa, Sothebys’te 4.2 milyon dolara satışa çıkarıldı.

Asıl adı Samuel Langhorne Clemens olan Twain, kızını menenjit nedeniyle kaybettikten bilahare büyük bir buhrana girer, bunun üstüne ailesiyle bu arada sıkça gezi etmeye başlar. Böylecene yeniden ülkesine dönüp yerleşmeye karar verdiğinde dahi eşi Olivia’nın sağlığı bozulur ve doktor tavsiyesi konusunda İtalya’ya giderler. Ancak Olivia’yı Floransa’da kaybeder.

Twain yeniden döndüğünde aynı karı yaptırmaya karar verir ve bu habbe bile İtalya’birlikte yaşadığı dönemden etkilenerek Toskana tarzı olmasını ister.

Twain’mağara ölümünden sonra 1923’te sâdır aynı yangında beis gören familya; 1925’te tıpkı asıl konusunda, özgün terasları, taş duvarları, taş sütunları ve bahçeleri korunarak yeniden inşa edildi. 4 yatak odası, 3 şöminesi, havuzu, 3 arabalık alanı bulunuyor.

Twain’mağara yayınlanan sonuç öyküsü ‘Kaptan Stormfield’in Cennete Ziyareti’ne dahi sabah yeli olan eş, demincek 4.2 milyon dolara satışta.

ABD’nin en ünlü ve fiyatlı malikanesi satılıyor

Share: