İş Bankası, Rusya’nın millî ifa sistemi Mebde’i, kabule başladı

Türkiye İş Bankası, MIR markalı kartları bilcümle Bankamatiklerinde ve organ işyerlerinde akseptans fail Türkiye’deki önceki vezneci; bu işbirliği ile Türkiye üstelik Rusça konuşulmayan ülkeler beyninde ÇIBAN markalı kartların kullanılabildiği geçmiş mutluluk oldu. Sonunda İş Bankası, turizm sezonu başlamadan 10 binden aşkın e-ticaret noktasında, 400 bini çok fiziki işyerinde ve 6 bin 500’den aşkın Bankamatikte 56 milyon ESAS markalı kartı kabul edecek.

Sezen: “BAŞLANGIÇ, Rusya – Türkiye arasındaki ticareti kolaylaştırıyor”

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalman Sezen, “SER kartlarının bankamız marifetiyle kabulüyle muvasala, turizm ve harabati kadar birçok alanda bakım veren üye işyerlerimizde ülkemize mevrut Rus misafirlerimizden itimat kartı ile tahsilat kolaylaşıyor. Rus misafirlerimize uçak bileti alımı, otel rezervasyonu, ahzüita ve ülkemizdeyken enli Bankamatik ağımız ile 7/24 akça ihtiyaçlarının karşılanması imkanı da sağlıyoruz.

İş Bankası yerine, fiziki ve elektronik ticarete bakışımızda sınır dışı ödemelere hususi benzeri önem atfediyoruz. Unsur işyerlerimizi global sisteme bütünleşmiş edebilmek amacıyla yurtdışına fiziki ve elektronik kanallar üzerinden icap bakım gerekse servet satışıyla ait kendisine sunduğumuz ödeme çözümleriyle sübvansiyon yönünde özel bir mücahede sarf ediyoruz.

Uzuv işyerlerimiz ile Rus tüketicileri yakınlaştırdığımız Bankamız ile Temel arasındaki bu işbirliğinin ticareti geliştirmemize ve domestik ödeme sistemleri üzerinden domestik para birimleri kullanılarak, Rusya ile ülkemiz arasındaki e-dış satım hacmini artırmamıza katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Komlev: “Rus iri sahipleri Türkiye’üstelik parçalanmamış işlemlerini yapabilecek”

SER Ödeme Sistemi operatörü NSPK (National Payment Card System) Umumi Müdürü Vladimir Komlev, “Ayrıntılı yıllar boyunca, Türkiye, Ruslar için sunu popüler turistik yerlerden biri oldu. Sadece 2018’dahi 5,8 milyondan çok Zalim vatandaşı Türkiye’yi musahabe etti. Türkiye İş Bankası, bu tatil sezonu başladığında tamlık zıkkım ile KELLE kartlarını kabul etmeye hazır olacak ve sonunda Zalim kart sahiplerinin tamlık işlemleri yapabilmelerini sağlayacak” dedi.

Kelle Ödeme Sistemi Nedir?

Aralık 2015’teki evvel lansmanından bu yana, 56 milyondan aşkın SAKSI kartı çıkartılmıştır. Tümce 312 elçi bankadan oluşur ve bunlardan 160’ı deneyli basmaktadır.

Mebde Rusya genelinde akseptans edilmektedir.

KAFA temassız kartlar çıkarmanın yanında, haddinden fazla sayıda banka, cümbüşlü servis Temel Pay’e BAŞLANGIÇ bilgili ilave seçeneği sunmaktadır. Saksi benzeri zamanda mali olmayan hizmetler yelpazesini çabukça genişletiyor: toplumsal kartlar, kampüs kartları vb.

ÇIBAN kartlarının uluslararası kabulünü artırmak üzere çalışmalar sürdürülmektedir:

Arsıulusal ödeme sistemleriyle alay malay eş kartlar çıkarılması (UnionPay, JCB, Maestro). Bu kartlar, yurtdışında ait benzeri ifa sisteminin bilcümle ağında akseptans edilir.
Bir kısmı doğrudan MEBDE kartlarını akseptans fail EAEU ülkelerinde, yegâne benzeri düzensiz ifa ortamı umum projesi yürütülmektedir. Proje tıpkı zamanda Acımasız turistler arasında popüler olan destinasyonları üstelik hedeflemektedir. Bu anlamda doğrudan Kafa’i kabul etmeye başlayan önce mutluluk Türkiye’dir.
Türkiye İş Bankası A.Ş Ödeme Çözümleri

İş Bankası fiziki ve sanal POS’ları işletmelere Visa, Mastercard, American Express, UnionPay ve JCB kadar dünyanın sunu iri kartlı muamele kuruluşlarının beraberinde 50’nin üstünde ülkede meri 25 ayrımlı ifa yöntemiyle ödeme yapılmasına olanak sağlamaktadır. Böylecene, İş Bankası fiziksel ve mevhum POS örgen işyerleri, dünyada makbul bir lahzada hızlı hızlı cümle arsıulusal kartları ve hele Avrupa’de, Rusya’birlikte ve Çin’da çokça rahat namına kullanılan alternatif ifa yöntemlerini da akseptans edebilmektedir.

Share: