ABD’de mortgage endeksleri düşüş gösterdi

MBA’dan yapılan açıklamaya göre, satınalma endeksi %0,2 düşüşle 309,6 fakül olurken, refinansman endeksi %3,1 düşüşle 3.316,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık %3,08 (Eski %3,11), 15 almanak %2,67 (Geçmiş %2,70), 5 yıllık ARM faizi %3,08 (Eski %3,14), 30 yıllık jumba faizi %3,41 (Geçmiş %3,41) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma ya üstelik refinansman üzere yapılan bütün anadan görme ve oran kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane familya konutlarının satın alınması üzere yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına uygun yerine anadan görme ve amme kredileri almak amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan ev satışlarını gösteren güvenilir bire bir ses seda yerine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, tekmil refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri üzere gani benzeri alamet kendisine değerlendiriliyor.

Araştırı 28 Ağustos ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Hane satışında güzeşte yıla bakarak yüzdelik 23,5’lik artma

 

Share: