İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu: “Şu ana büyüklüğünde İstanbul’dan 4 bin 603 personel zelzele için desteğe gitti”

İstanbul İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu: “Şu ana kadar İstanbul’dan 4 bin 603 personel zelzele üzere desteğe gitti”

Başaksehir Çam ve Sakura Site Hastanesi’nde akademik cübbe giyme töreni düzenlendi

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi’nde gerçekleştirilen Akademik Yücelme Talim Üyeleri Cübbe Giyme Töreni’ne katılan İstanbul İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, “Şu ana kadar İstanbul’dan 4 bin 603 personelimiz depreme desteğe gitti. Bunların yaklaşık 2 bini doktor. 60 sunum tır gönderdik” dedi.

Esenlik Bilimleri Üniversitesi Başaksehir Çam ve Sakura Keyif Uygulama ve Araştırı Merkezi’nde 2022-2023 Akademik Yükselme Tedrisat Üyeleri Cübbe Giyme ve Belge Ikram Töreni gerçekleştirildi. Ihtiram Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, profesör, doçent ve doktor akademisyen kadrosuna atanan tedris üyelerinin cübbelerini Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu ve Prof. Dr. Nurettin Yiyit giydirdi. Törende 6 Şubat’taki depremlerde hayatını kaybedenler anılırken, 14 Mart Tababet Bayramı’na birlikte değinildi.

“Çam ve Sakura’yı yıpranmamış Eren Sancarlar yetiştirecek ayrımsız düz namına görüyorum”

Türkiye’nin keyif alanında çokça nazik mesafeler itmam ettiğini, teknolojik tesisat ve erişmiş hekim kalitesi olarak dünyanın önde gelen ülkeleri beyninde saha aldığını rapor fail Keyif Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, “Üniversitemizi dünyada mehabetli bire bir yere bütün alay malay getirdik. Yayınlarda ev içi, yetersiz dışı bütün birinciysek bu sizin eseriniz. Zaman cübbe giydireceğimiz arkadaşlarımızdan 9 hekim akademisyen, 45 doçent, 54 müderris var. Bu bile ayrımsız tababet fakültesini çevirmeye kâfi. İstikbalde çokça koca yerlerden biri olarak görüyorum Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ni. Doğrusu ay kader kabilinden parlayacak, ülkemizin eğitiminde, sağlığında iri seziş sahibi insanlar yetiştirecek, kullanılmamış Aziz Sancarlar yetiştirecek tıpkısı saha yerine görüyorum. Öğrencilerimizden 21’ini maalesef zelzele dolayısıyla kaybettik. Zelzele bölgesine arkadaşlarımız yüz kere gittiler, 5 tır üniversiteden malzeme gönderdik” ifadelerini kullandı.

“Şu temel büyüklüğünde İstanbul’dan yaklaşık 4 bin 603 personelimiz yer sarsıntısı amacıyla desteğe gitti”

İstanbul’un keyif hizmetinde mefret tıpkı noktaya geldiğini aktaran İstanbul İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ise, “Şu anne kadar İstanbul’dan kestirmece 4 bin 603 personelimiz depreme desteğe gitti. Bunların kısaca 2 bini doktor. 60 çıngı tır gönderdik. Maatteessüf fert kayıpları moralimizi ve canımızı acıtıyor. Ferda 14 Mart. 14 Mart esasında ayrımsız adanmışlığın, tıpkısı idealizmin ya hürriyet evet ölüm kelimesini Mustafa Eksiksizlik Atatürk gibi büyük ayrımsız lidere söyletip, İstiklal Mücadelemizin başlangıcıdır ve bunu bire bir doktor arkadaşımız başarmıştır. Akademik dediğimiz tedrisat üyeleri yemeden içmeden kendilerinden mesul değildir. Akademik personel elden bu insanların sağlığından değil, gelecekteki insanların de bilime olan yatkınlığı ve bilimin insanlara sağlayacağı katkılardan da sorumludur. Akademisyenler kat sayı insandır, efdal insanlardır” şeklinde konuştu.

“Gücük sürede 169 akademisyenimiz oldu”

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nin hem vatandaşlara hizmet hem sağlık sistemine sağlıkçı yetiştirme noktasında yetişkin aynı yasakçı olduğuna özen calip Eş Güdümcü Başhekim Prof. Dr. Nurettin Yiyit, cümle afiyet çalışanlarının 14 Mart Tababet Bayramı’nı dahi kutladı. Prof. Dr. Yiyit, şehir hastanesinin ilerleyici süreçlerde dahi birçok kalburüstü çalışmaya aile sahipliği yapacağını dile getirerek, “Bizim gücük sürede 169 akademisyenimiz oldu, bin 335 uzmanlık eğitimi düzlük öğrencimiz var. Rastgele geçen bölüm da bu cirim katlanıyor. Keyif üzere çıkılan bu yolda, terbiye noktasında bile çokça belirleyici olacağımızı düşünüyorum” diyerek konuştu.

Programa Esenlik Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İstanbul İl Keyif Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, SBÜ Hamidiye Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya ile çokça sayıda sağlıkçı katıldı.

Share: