Uzmanından mide botoksu açıklaması: “İnsanların sağlığıyla oynamamak, bütün bütün dünyalık için yapmamak geçişsiz”

Uzmanından göden botoksu açıklaması: “İnsanların sağlığıyla oynamamak, hepten mal amacıyla yapmamak lazım”

İSTANBUL – Obezite tedavisi amacıyla meri ‘işkembe botoksu’ işlemi sonrası kişilerin fenalaşmasının ardından Keyif Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgilendiren açıklama yapmıştı. Işkembe botoksunun topluluk ellerde yapılması gerektiğini tamlayan Prof. Dr. Vedat Göral ise, “Botoksun kalitesi, yapılan düze, fail gönül ve yapılan kayran balaban. İnsanların sağlığıyla oynamamak, büsbütün mülk üzere yapmamak geçişsiz. Videodan görmekle ve ya sosyal medyadan izlemekle botoks tedavisi yapılmaz” dedi.

Esenlik Bakanı Fahrettin Âdem, obezite tedavisi üzere yapılan ‘göden botoksu’ işlemi sonrası fenalaşan vatandaşlarla ilişik sosyal iletişim araçları hesabından ayrımsız izah yapmıştı. Icra Vekili Koca, sürecin titizce izleme edildiğini belirterek ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Maşa Kurumu aracılığıyla yapılan değerlendirmede ilişik ürüne ilgilendiren serinin dış alım musaddak olduğu ancak işkembe botoksu işleminde kullanılmasının endikasyon dışı kendisine değerlendirildiği bildirilmiştir’ ifadelerini kullanılmıştı. Uzmanlar birlikte mide botoksuna ait uyarırken Medipol Mega Üniversite Hastanesi Sindirim Bilimi Bölümü’nden Prof. Dr. Vedat Göral, mide botoksu işlemi yaptırılırken ilgi edilmesi gerekenleri sıraladı. Botoksun ölümsek tehlikesi olan zehirlenmelere sebep olabildiğini belirten Prof. Dr. Göral, mide botoksunun akilane dozda akıllıcasına eşhas tarafından akla yatkın hastalara yapılması gerektiğini belirtti.

“Botoksun kalitesi, yapılan düze, fail gönül ve yapılan saha kebir”

Tıbbi işlemlerin topluluk ellerde uygulanması gerekliliğine vurgu fail Sindirim Bilimi Bölümü’nden Prof. Dr. Vedat Göral, “Süfli son yıllarda göden botoksu uygulaması, kilogram fazlalığında kullanılıyor. 4-5 yıldan beri ego dahi yapıyorum amma hiçbir iş meydana gelmedi. Banko ehil ellerde yapılması, çokça fazla kilogram yoksa bir lahzada işkembe botoksunu yapmamak geçişsiz. Rejim, antrenman, reviş, icabında diyet uzmanı tedavisi kabul etmek lazım. Botoksun kalitesi, yapılan düze, işleyen yaşama ve yapılan yer koskocaman, herkesin bunu yapmaması geçişsiz. Gastroentereloji olan bire bir ünitenin yapması geçişsiz. Botoks benzeri çıkar yol, bu ilacın aşkın yapılması vücutta toksik ağırbaşlılık meydana getiriyor, zehirlenme meydana gelebiliyor. Botoksun sunma şişman zehirlenme etkisi; kaslarda felç meydana getirebiliyor. Kas olan bütün organlarda semptomlar meydana getirebiliyor; çift, tütsülü görme, ayn kapaklarında bayağılık, göz problemleri, kalpte dizem bozulması, beyinde olumsuzluklar, kuvvet, kilolu kaybı, ayakta duramamak üzere. Keyif üzere botoks yapayım derken tedavisi arada bir olmayan, ateş hastalıklara dönüşebilir. Hastanın bir ilaca alerjisi var mı, daha önce botoks yaptırdı mı, yaptırmadı mı, benzeri birlikte çok aşkın kilosu yoksa yapmamak lazım. Şişmanlığı haddinden fazla fazlaysa bence botokstan tezayüt işkembe balonu yapılması lazım. Göden balonunda vücuda aynı madde enjekte etmiyorsunuz. Mide botoksu yabancı tıpkı özellik olduğu amacıyla ona cebin alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Eğer yapan sevimli yıpranmamış, acemiyse midenin içine yapacağına iğneyi biraz fazla batırıp, mide dışına birlikte batırabilir ve göden delinmesi meydana gelebilir” şeklinde konuştu.

“Bütün Bütün mal üzere bunu yapmamak lazım”

Prof. Dr. Göral sözlerini şöyle sürdürdü: “Işkembe botoksu yaparken iyi düşünmek lazım. Kimi Zaman bana göden botoksu amacıyla 150 kilo hastalanmış geliyor, geçen hafta birlikte geldi, ben yapmadım zira ona faydası olmayacağını düşündüm, buna doktor karar versin. İyi bire bir kefaret yapıldığı takdirde ben kilogram verileceğini düşünüyorum. Botoksun bile çeşitleri olanaklı, ciddi, bildik tıpkısı marka olması geçişsiz. Eşdeğeri olmaması lazım, tedavisi olmayan, kavrayışsız dönüşümsüz canip etkiler ortaya çıkabiliyor. Mergup ilacın tipi eke, aşina ayrımsız markanın olmadığını düşündüğüm, efdal bire bir dozda mevdu, parasız birlikte bilgilendirilmemiş, bu efdal doz verildiğinde ve başlıca botoks olmayan markalar kullanıldığında bunlar maatteessüf karşıt etkiler meydana getiriyor. İnsanların sağlığıyla oynamamak lazım, sırf dünyalık için bunu yapmamak geçişsiz. Keyif Bakanlığı’nın bire bir eğitim uygulamasından sonradan o kişiyi yeterli kılabilir. Videodan görmekle ve ya sosyal medyadan izlemekle botoks tedavisi yapılmaz. Bu vakaları nörolojik hastalık meydana getirdiği üzere nörolojiye yolluyorlar, takip ediliyor”

Share: