Karadeniz’de 4 ilde 343 yerleşim namına muvasala sağlanamıyor

Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin’üstelik kar zımnında 343 iskân yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Rize’nin yüksek kesimlerinde çalışkan olan kar zımnında gestalt ve Fındıklı’üstelik 1’er, Ardeşen’da 3, Çamlıhemşin’bile 7 ve İkizdere’de 15 atılmak için toplam 27 köye ulaşım sağlanamıyor.

İl Hususi İdaresinin 8 personeli, hisse senedi makineleri yardımıyla karla savaş çalışması yürütüyor.

Karayolları ekipleri bile Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası’nda, yolların vesile trafiğine münhal kalması ve buzlanma olmaması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Trabzon

Trabzon’da üstelik kar yüksek kesimlerde etkisini gösterdi.

Yağış zımnında Araklı’de 2, Köprübaşı’nda 2, Hayrat’ta 3, Çaykara’bile 6 ve Tonya’de 16 oluşmak üzere hep 29 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi Kere Imal, Hizmet ve Tamirat Ofis Başkanlığı ile kaymakamlık belediyelerinin ekipleri, tutkun yolları ulaşıma tahsis etmek amacıyla çalışmalarını koordineli şekilde sürdürüyor.

Giresun

Giresun’da kar zımnında 236 köye muvasala sağlanamıyor.

İl Hususi İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye bakarak, merkezde 1, Çanakçı’dahi 2, Dereli’bile 15, Doğankent’te 2, Espiye’de 9, Eynesil’da 6, Görele’bile 9, Keşap’ta 3, Tirebolu’birlikte 10 ve Yağlıdere’bile 9 olmak üzere 66 karye yolu ulaşıma kapandı.

Ekipler, bağlı yolları ulaşıma açmak üzere çalışmalara bitmeme ediyor.

Artvin

Artvin’birlikte canlı olan kar yağışı sonrası, Ardanuç’ta 9, merkezde 5, Arhavi’de 5, Borçka’üstelik 15, Murgul’da 2, Şavşat’ta 8, Yusufeli’nde 7 başlamak için 51 karye yolu ulaşıma kapandı.

Kentte 3 çevrim önceki yağan önce hatır peşi sıra kapanan 176 köy yolundan 125’ini açan İl Hususi İdaresi ekipleri, artan yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

Karayolları ekipleri, Artvin- Ardahan kişmiri yolu güzergahında bulunan Sahara geçidinde aralıklarla tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Öte yandan Atabarı Kayak Merkezi’ndeki kar kalınlığı 1 metreyi geçti.

Share: