Kripto paralarda düşüş sürecek mi?

Kripto dünyalık birimi kayıplarının üçte ikisinden fazlasını, ÇAKER Minval Bankası’nın (Fed) artan enflasyonla mücadele için nema terfi adımlarına başlamasından bu yana kaybetti.

Güzeşte teşrinisani ayında 69 bin dolar sınırına büyüklüğünde çıkan kriptonun amiral gemisi Bitcoin, 18 bin doların da altını görerek yüzde 70’in üstünde geri çekilme kaydetti. Reis saklı yazı para birimi kayıplarının üçte ikisinden fazlasını, KÖLE Format Bankası’nın (Fed) mütezayit enflasyonla uğraş üzere ürem ilerleme adımlarına başlamasından bu yana kaybetti. En Son Getiri artırımının etkisi ve Fed’in umumi şahinliği, doların değerini piyasanın beklediğinden daha yükseğe taşıdı.

FAAL DOLAR YÜKSELİŞİ ENGELLİYOR

Dolar, behre senetleri ve dijital yaratıklar üzerinde takı yaratarak kendini dünyanın arz yaşayan mal birimlerinden biri adına gösterdi. Zımnında civil civil dolar, Bitcoin’in yükselişini engelliyor. ABD’de haziran ayı enflasyonu yüzde 9.1’e yükseldi. Beklentilerin üstünde mevrut bili ile Fed’in 75 temel puanlık ürem artışına bundan sonra değişmez gözüyle bakılırken, 100 baz puan dahi imdi masada. Bitcoin ve altcoin’ler, düşüş koşulları ve likidite krizi nedeniyle elhak yüklülük altında. Bu nedenle aksiyon ve saklı yazı piyasası kadar riskli varlıkları tahakküm tıpkı süreç bekliyor.

Serencam aylarda dünya çapındaki tarz bankalarının repo artırımlarının, yatırımcıların kripto ve hisse senetlerine olan ilgisini azalttığı kesin tıpkısı şekilde görülüyor. Bu nedenle, serencam 5 haftadır 19-20 bin dolar bandı üzerinde kalma çabası ilgi çeken Bitcoin’in 2022 Nisan ayının evvel haftasında başlattığı düşüş trendi çizgisinin bitmeme edeceği öngörülüyor.
(Sözcü)

Saklı Yazı paralarda toparlanma hangi zaman

Kriptodan uzak durun!

Kopacak fırtınaya hazırlanıyor

 

Share: