Milyarlarca eş ölümle koku alma organı buruna

ESIR’birlikte Princeton Üniversitesi marifetiyle yapılan yeni ayrımsız araştırmaya bakarak dünyanın tropik alanlarındanki yaşam koşulları yükselen flama ve artan nem zımnında derece derece zorlaşıyor. Hükümetlerin merdiven gazı emisyon oranlarını Uran Devrimi öncesinin 1,5 mertebe altında tutmasındaki akamet nedeniyle, ekvatorun çevresindeki ülkelerde yaşayan milyarlarca âdem ölümle büyüklenme buruna yaşıyor.

DERECE SICAKLIĞININ 35 DERECEYİ GEÇMESİ ÖLÜME ETKEN OLABİLİYOR

İnsanların vücut ısılarını aranjman yetenekleri, havanın sıcaklığına ve nemine ilişkin adına değişiyor. Araştırmacılar, cisim sıcaklığının 37 derecede oldukça çakılı kaldığını, cilt sıcaklığının ise ısının bağırsak vücuttan uzaklaşmasını çıkarmak için henüz düşük olduğunu açıkladı. Fakat, yaş termometre sıcaklığı (su ile ıslatılmış bezle ciltli ayrımsız sıcaklıkölçer ile okunan ve üzerinden havanın geçirildiği yalım. Yüzde 100 bağıl nemde, gözyaşı sıcaklıkölçer sıcaklığı çekicilik sıcaklığına fiyat; bağan nemde yaş sıcaklıkölçer sıcaklığı, buharlaşmalı soğutma zımnında ark sıcaklıkölçer sıcaklığından daha bağan), 35 dereceyi geçerse, oluşan erdemli ten sıcaklığı, vücudun kendini soğutamayacağı ve ölümle sonuçlanabileceği anlamına geliyor.

Nature dergisinde yayınlanan yıpranmamış çalışmayı yönetmen Yi Zhang, “Şayet gelgel haddinden fazla nemliyse, âdem vücudu arak atarak serinleyemez. Erdemli sıcaklıklari yavaş ve öldürücüdür” ifadelerini kullandı.

Araştırma ekibi, gezegen ısınmaya bitmeme ettikçe gözyaşı derece yalın aşırılıklarının şüphesiz değişeceğini belirlemek amacıyla değişik tarihsel verilere ve simülasyonlara inceledi. Peşi Sıra tropik bölgelerde gözyaşı sıcaklıkölçer sıcaklığının sayı farkı küresel sıcaklıklarla bir oranda arttığını keşfetti.

YAŞ TERMOMETRE SICAKLIĞININ 35 DERECEYİ AŞMASINI ÖNLEMEK İÇİN…

Bu kapsam ise tropik alanlarda, yaş termometre sıcaklığının 35 dereceyi aşmasını engel olmak üzere dünyadaki yalaz artışının 1,5 paye ile sınırlandırılması gerektiği anlamına geliyor. bununla birlikte acun, kayırıcı faaliyetleriyle nedeniyle ortalama yerine 1,1 derece civarında ısındı ve hükümetler Paris İklim Anlaşması’nda global sıcaklık artışını 1, 5 mertebe ile sınırlama sözü vermelerine rağmen selen adamları bu sınırın on sene içinde aşılacağı konusunda uyardı.

NÜFUSUN %40’I TEHLİKEDE

Bunun ise dünya nüfusunun şişman bir kısmı amacıyla azılı sonuçlara hastalık olacağı ifade edildi. Dünyadaki insanların kısaca yüzde 40’ı şu anda tropikal ülkelerde yaşıyor ve bu mehabet, bölgedeki gençlerin büyük oranına kapalı yerine 2050 yılına büyüklüğünde toptan nüfusun yarısına ulaşacak.

Araştırmacılar, çalışma kapsamında Meksika, Libya ve Hindistan’ın karışma olduğu 20 adım cenup enlemi ile , Brezilya, Madagaskar ve Avustralya’nın yıldız bölgelerinden sabık 20 etap şimal enlemi arasındaki bölgelere odaklandı.

Bilim insanları, taşkın hamam dalgalarının Itidalli Doğu’nun kâh kısımlarını koca dayanıklılığının ötesine itebileceğini ve yükselen sıcaklıkların Çin ve Hindistan’ın gâh bölgeleri için iri riskler oluşturduğunu keşfetti. Araştırmalar, gizil namına ölümcül nem ve ısı olaylarının küresel olarak 1979 ile 2017 beyninde ikiye katlandığını açıkladı.

“HİÇBİR İNSAN 35 DERECENİN ÜZERİNDEKİ SICAKLIĞA TAHAMMÜL EDEMEZ”

Boise Eyalet Üniversitesi’nde iklim riskleri üstüne ehlihibre olan Mojtaba Sadegh, knuya ait yaptığı açıklamada, küsurat sıcaklıkların “koca altyapı yatırımlarının yokluğunda tropik bölgelerin ara sıra kısımlarını şüphesiz yaşanmaz ayla getirebileceğini” analiz etmek için “tekmil bire bir iş” çıkardığını söyledi.

Araştırmada düzlük almayan Sadegh, “Bu sınır aşılırsa, antipatik gelgel barınakları üzere benzeri altyapının oluşturulması banko insanların hayatta kalması için gereklidir. Etkilenen alanın çoğunun bağan gelirli ülkelerden oluştuğu göz önüne alındığında, muktezi altyapıyı bulmak el olacaktır. Kuramsal namına hiçbir herif, ne büyüklüğünde akarsu içmeleri gerektiğine bakılmaksızın, 35 derecenin üzerindeki gözyaşı derece sıcaklığına sabir edemez” dedi.

Mardin’da akıbet 20 yılın genişlik yağışsız dönemi yaşanıyor

 

Prof. Dr. Doğanay Tolunay’dan susuzluk uyarısı

 

Son 51 yılın sunu yunak 8. küçük ay yaşandı

 

Dünya’nın sonu ne devir ati?

 

Share: