Off-Road araçları deprem bölgesinde ekiplere havari oldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinden hareket bölgesinde arkalama çalışmalarında mevcut Off-Road ekibi, ilçeye ahit yaptı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından fahri namına bölgeye giden Tavşanlı Off-Road ekibi gönüllüleri, işlevsel araçlarıyla kurtarma ekiplerine koruyucu oldu.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta yaşanan hareket felaketleri sonrası tüm Türkiye kıyamet bölgesi için seferber oldu. Bölgede müzaheret araçlarının sevkiyatları ve arama-istirdat çalışmaları mütemadi bitmeme ederken yaklaşık 20 nefis ve altı araçlı ekibiyle kıyamet bölgesine giderek çalışmalara katılan Tavşanlı Off-Road Ekibi gönüllüleri, Hatay Kırıkhan ve Gaziantep ili Nurdağı’nda ızdırap köylerinde kurtarma çalışmalarında koruyucu oldu.

Tavşanlı Off-Road Ekibi Başkanı İbrahim Sevgi, önce gittikleri Hatay ili Kırıkhan ilçesinde afet bölgesine gelen malzemelere arkalama ettikten sonra arama istirdat çalışmalarına katıldıklarını belirtti. Bağlılık, “İlk Adana’ya indik, Kırıkhan’dan kâm olunca Hatay Kırıkhan’a geçtik burada dört dolaşma dalan heyelan zımnında ulaşılamayan ve kar dolayısıyla ulaşımı print olan yara köylerine yardım götürdük. Dört günden bilahare Gaziantep Nurdağı’na geçtik burada arkalama çalışmalarına katıldık. Nurdağı’ndan sonradan Kahramanmaraş’a geçtik bu bölgede müzaheret çalışmalarına katıldık. Devletimiz tekmil kurumlarıyla bu bölgede mukteza imkanları sağlamış. Tanrı devletimize ve milletimize bir henüz hakeza felaketler yaşatmasın. Birlik kadro arkadaşlarımız el şartlara rağmen günce üç dört saatlik uykuyla cansiperane çalıştı herkesin emeğine esenlik” dedi. – KÜTAHYA

Share: