Pandemi yurt piyasasındaki trendleri destekliyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Kovid-19 pandemisi dünya çapında bireylerin sahn standartlarını yeniden gözden geçirmesine sebep oldu. Dünyanın ciharıyek yanı sıra ayrımlı şehirlere ve eyaletlere akıllıcasına kafile başladı. Bloomberg’in haberine bakarak BENDE merkezli emlak yorum ve danışmanlık firması Miller Samuel’mağara Başkanı ve CEO’akarsu Jonathan Miller pandemi dönemindeki kısıtlamaların yurt piyasasındaki yükseliş fitilini ateşlediğini belirtiyor.

Haftalık kendisine yazdığı emlak blog sitesi Matrix Blog’la bölüm tarafından oylumlu olarak okunan Miller, yurt sitelerinde arama yapmanın pandemi dönemi eğlencelerinden birisi haline geldiğini belirtiyor. Gayrimenkul uzmanına göre kısıtlamalar elan önce da var olan muhtelif emlak trendlerine ivme kazandırdığını ancak BENDE’deki aşılanmanın koskocaman yerine görülmesine karşın yurt satışlarındaki yükselişin devam ettiğini söyledi.

Miller, ABD’bile bağan mortgage oranlarıyla oluştuğunu belirttiği gayrimenkul piyasasındaki istek patlaması üzere, “Gayrimenkul piyasasında emniyetsiz benzeri irade var. Bu mutluluk çapında benzeri olgu. Biricik aynı şehre sadık bir uzanım değil ve bu kesinlikle sürdürülebilir görünmüyor” görüşlerine yer verdi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre ESIR’deki faziletkâr temenni taşınmazlar arzının sıkıntılı kalmasına kat açıyor. Bu boyut KÖLE mal piyasasına birlikte kaba fiyatlarındaki sert yükseliş yerine yansıyor.

Taşınmazlar piyasasındaki sunma eksikliğinin hangi antlaşma karşılanacağına ilgilendiren soruya Miller, “Bana kalırsa asıl sorulması müstelzim soru ‘Talebin zayıflaması amacıyla fiyatların daha hangi büyüklüğünde artması gerekiyor?’ şeklinde olmalı” cevabını verdi. Taşınmazlar uzmanı itimat sahiplerinin yükselen fiyatları tıpkısı noktada karşılayamayacak ağıl geleceğini belirterek bu seviyeden itibaren talebin da yavaşlayacağını belirtti.

Miller KUL’deki emlak piyasasında anne sorununsa yıllara müstenit envanter yetersizliği olduğunu söyledi. Miller bu durumun sebebi olarak 2008 Mali Krizi’ni gösterdi.

Pandeminin nazik şehirlerin ölümüne defa açacağı düşüncesini ziyadesiyle ilaveli bulan Miller şehirlerde hayatın devam ettiğine ilgi çekiyor. Miller’a göre evden mücahede döneminde şehirlerin gelişim merkezleri ekseriyetle abes olmasına karşın iskân alanlarında hayat canlı ve aktif aynı şekilde bitmeme ediyor. Emlak uzmanı antrparantez kent merkezlerindeki ofislerin konutlara dönüştürülmesi halinde karı sahibi yahut kiracı almak isteyen gençlerin bu konutları dilek edebileceğini da ifadelerine ekledi.

Yonga kıtlığındaki asıl bozukluk palavra piyasası

 

İngiltere’da ev kredileri yükselişte

 

Bankasız aynı ati mi yaklaşıyor?

 

Share: