Rum Sigorta bu sene üstelik The Bodrum Cup’ın gold sponsoru

Anadolu Sigorta’nın dördüncü nöbet gold sponsorları beyninde düzlük aldığı, bu sene 33’üncü yılını kutlayan Akdeniz’in en şişman deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup’ın Bodrum-Cep rotasındaki Küçük Asya Sigorta etabı 20 Teşrinievvel’üstelik gerçekleşti. 

American Hospital The Bodrum Cup’ın bu yılki rotası; andıran zamanda Türkiye’yi dikçe etkileyen orman yangınlarının çıktığı bölgeler yerine belirlendi. Rum Sigorta etabında yelkenler, Bodrum- Çökertme rotasını izleyerek orman yangınları sırasında eşsiz bire bir dayanışma örneği gösteren sivil ve resmi eksiksiz bilinmeyen kahramanlara duyduğu minnettarlığı sergiledi.

American Hospital The Bodrum Cup’a bu yıl 4. kat sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Küçük Asya Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Uzun Sönmez, “Bu yıl geçtiğimiz yıllardan ayrımlı adına, aşama rotamızın mefret benzeri anlamı vardı. Gücük aynı müddet evvel ülkemizde meydana mevrut yangınlardan etkilenen bölgelerden biri olan Çökertme’deki söndürme faaliyetlerinde gösterilen dayanışmayı bu vesileyle bire bir sefer daha tesmiye etmek istedik. Bu organizasyonun ayrımsız parçası olmaktan ayrıca sevinme duyuyoruz. Ayrıksı yandan devlet ekonomisi açısından şişman ehemmiyet haiz denizcilik sektörünün sigortalarında ince yıllardır reis olan benzeri şeriklik olarak, ticari angarya gemilerinin birlikte, hususi ve ticari gayeli çıkma tekneleri, mıntıka inşaatı restorasyon projeleri, yat limanı ve liman işletmelerinin sorumluluklarına ilişik sigorta teminatları sağlamayı sürdürüyoruz. Denizcilik sigortası yaptıran müşterilerimizin seçme zaman yanındayız. Bu alanda düzlük matlup işlek yapıya, deneyimli ve uzman personele sahibiz” diye konuştu.

Sönmez 23 Teşrinievvel’üstelik Ağanlar Tersanesi’nde düzenlenen ihsan töreninde Cruser A birincisi Lone Raver’a ödülünü sunma etti.

Rastgele sene evcil ve yabancı binlerce deniz meraklısını Ekim ayında Bodrum’de bire bir araya getiren American Hospital The Bodrum Cup’a bu sene 150’den çok mıntıka, 1500’ü fazla denizci ve 10.000’mağara üzerinde mihman katıldı.  5 etabının gerçekleştiği yarışlar süresince muhtelif hars danışma etkinlikleri da düzenlendi. 21 Ekim tarihinde Cep’birlikte ülkemizin önde mevrut jaz piyanistlerinden Asalet Görsev performans sergiledi.

23 Ekim Cumartesi haset Ağanlar Tersanesi’nde armağan töreni yapılarak, çokça sayıda kategorinin birincisine üstelik ödüller verildi. Bağış töreninin peşi sıra ise ünlü şarkıcı Teoman, Ağanlar Tersanesi’nde sevenleriyle buluştu. Bu yıl yarışların şampiyonu Hızır 1 olurken, Bitci Challenge Cup’ta ise Beluga birinci oldu.

Teoman konserinin yekpare geliri, The Bodrum Cup organizasyonu aracılığıyla Bodrum Engelliler Afiyet Vakfı, Türk Eğitim Bilimi Vakfı Prof. Dr. Galip İsen Yetişek Fonu ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’ne bağışlandı.

Küçük Asya Sigorta, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksinde!

Anadolu Sigorta’ya Sardis Ödülleri’nden 3 ayrı bergüzar

Share: