Saklı Yazı dirlik ekosistemi elbette düzenlenmeli?

MEMLUK’li reality TV yıldızı Kim Kardashian’ın güzeşte yaz tıpkı Instagram gönderisinde takipçilerini yönlendirdiği saklı yazı paraların iri kötülük etmesi, manipülasyon suçlamalarını birlikte getirdi.

280 milyon takipçili yıldızın gönderisinin sporcular ve başka ünlüler yoluyla üstelik paylaşılması zımnında ağız dalaşı daha birlikte büyüdü.

Kardashian yaz aylarında yaptığı Instagram paylaşımında “Saklı Yazı ile ilgileniyor musunuz?” diye niteleyerek sorarak takipçilerini EthereumMax isimli eskimemiş bire bir altcoine yönlendirdi. Fakat mesajdan ayrımsız hafta sonradan bu coin değerlerinin yüzdelik 70’kayınbirader kaybetti. Sonrasında ise fiyatı tıpkısı tür toparlanamadı.

NELER OLDU?

24 Mayıs 29 Mayıs 2021 arası EthereumMax’mağara fiyatı yüzde 1400’den fazla arttı.12 Haziran’a büyüklüğünde denk bu seviyeden yüzde 85 düştü. Bu düşüşten iki dönme sonra Kardashian, Instagram mesajını paylaştı. alım satım faaliyeti paylaşımların ardından sıçradı ve denk sonunda gene yüzdelik 70 düştü. Sonrasında ise toparlam-nanadı.

Kardashian’ın birlikte yumruk oyuncusu Floyd Mayweather ve çarkıt NBA oyuncusu Paul Pierce dahil kalkışmak üzere it canlı çokça adlı isme EthereumMax’ın fiyatını şişirerek manüpiyasyon ika suçlamasıyla ülkü açıldı.

Yatırımcılar hesabına kadro davası açan avukat John Jasnoch, “Gelişmekte olan kripto mal birimi sektörü, ‘çabuk zenginleşme’ vaadiyle neymiş influencerlar vasıtasıyla istismar ediliyor” dedi.

DAVALILAR KARŞI ÇIKTI

Bu ayın başlarında federal tıpkı MEMLUK mahkemesine yapılan şikayette, EthereumMax kullanıcılarının Kardashian’ın takipçilerinden gelen değerlenme yardımıyla kâr satışlarına çevirerek para kazandıkları belirtildi.

Kardashian’ın avukatları ise iddialar hakkında değerlendirme yapmaktan kaçındı. Ethereum zehir ile hiçbir bağlantısı olmayan EthereumMax, “İddialara cebin çıkıyoruz ve gerçeğin ortaya çıkmasını dört gözle bekliyoruz” dedi.

Sporcular Mayweather ve Pierce dahi kıymetlendirme taleplerine karşılık vermedi.

INFLUENCERLARIN ETKİSİ ARTIYOR

Davacılar influencer adına bilinen içtimai iletişim araçları ünlülerinin yaptığı reklamların anadan görme reklamlara göre henüz çalışkan olmaya başladığı görüşünde. Böylelikle kullanıcıları manipüle ika olasılıkları de artıyor.

Tüketici araştırma şirketi Cardify marifetiyle Ekim ayında yapılan bire bir ankete bakarak, saklı yazı para yatırımcıları üzere temel hareket ünlüler ve yöneticiler bu ortalık amacıyla tıpkısı numaralı bilgi kaynağı. Ankete katılanların az daha yüzde 60’ı, kripto para birimleri için bilgelik almak üzere bu minval kişilere başvurdu.

Ünlülerin kriptolara yönlendirmesi bununla üstelik merbut değil. Aktörler Matt Damon, Lindsay Lohan ve Steven Seagal ve yönetmen Spike Lee da değişik saklı yazı ortaklığına eş.

Bahis ile ilişkin Financial Times’a değerlendirmelerde mevcut avukat Mayer Brown, “Şimdilik, çoğu saklı yazı varlığının tanıtımı hemen hafifçe denetleniyor” dedi. Ayrıca KÖLE Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu saklı yazı paraları heveslendirme eden influencerlar için tembihler yayınladı.(Sözcü)

Singapur, kripto şirketlerinden hizmetlerini halka tanıtmamalarını istedi

 

Saklı Yazı paraların yıldız haftası

 

Share: