Şanlıurfa’da sağanak yağmur hayatı katre etti, okullar 1 devir dinlence edildi

Şanlıurfa’üstelik akşam ezanı saatlerinde etkisini artıran sağanak yağmur zımnında Eyyübiye ve Haliliye ilçeleri özellikle oluşmak için kentteki haddinden fazla sayıda çıkmaz ve ana yol su altında kaldı. Trafikte aksamaların yaşandığı kentte bazen aile ve işyerini de akarsu bastı. İl genelinde yağmur etkisi sürüyor. Şanlıurfa Valiliği ile Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, vatandaşların müdebbir olması uyarısı yapıldı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Şanlıurfa Valiliği, dalan ve ilçelerde yaşanan müfrit sağanak nedeniyle okulların 1 günlüğüne tatil edildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizdeki dokunaklı bora yağış bu tün ve erte dahi devam edeceğinden ilimizdeki mecmu okul kademelerinde terbiye öğretime 15 Mart 2023 tarihinde 1 zaman küşayiş verilmiştir. Amme çalım ve kuruluşlarında aylı ve engelli olan kamu görevlilerimiz birlikte yarın idari yetkilendirilmiş sayılacaktır” denildi.

VALİ AYHAN’DAN UYARI

Vali Salih Ayhan yaptığı açıklamada “Eşsiz hemşehrilerim; İlimiz genelinde sağanak yağmur bitmeme ediyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı cemi ekiplerimiz sahadadır, mevrut ihbarları hassasiyetle izlem ediyoruz. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamanızı ve verdiğimiz uyarılara dikkat etmenizi murat ediyorum.” dedi.

Share: