Şişman NFT çılgınlığı sona mı erdi?

Dubai, ilk kripto yasasının akseptans edildiğini ve saklı yazı sektörünü geliştirmeye odaklanacak ayrımsız Sanal Varlık Aranjman Kurumunun kurulduğunu duyurarak, toptan sayısal varlıklar alanında majör bire bir oyuncu olma amacında geçmiş adımlarını attı. Çin’in saklı yazı paralara yasakladığı, Hindistan’ın yüzdelik 30 vergi getirdiği, ÇAKER’nin eskimemiş tedbirleri hayata geçirmeye hazırlandığı tıpkı dönemde atılmış bu etap kürsü yerine mefret benzeri evolüsyon olarak yorumlanıyor. Bilindiği kabilinden Türkiye’bile bu alanda tensikat yapmaya hazırlanıyor. Türkiye’üstelik yapılacak düzenlemelerde kripto servet işlemlerinin domestik borsalarla sınırlandırılması, yurtdışına dünyalık ve saklı yazı para transferinin yasaklanması öngörülüyor.

MEVHUM VARLIKLAR YASASI ÇIKIYOR

Dubai lideri Şeyh Muhammed bin Rashid Desise Maktoum, Dubai’deki saklı yazı mal birimi alanının denetimi üzere özgür tıpkı velayet oluşturulmasını sağlayacak mevhum varlıklar yasasını imzaladı. Yasayı imzaladıktan sonradan Şeyh Muhammed bin Rashid Aldatma Maktoum tweet atarak, “Ati, onu tasarlayana aittir. Zaman, mevhum mevcudat yasası yoluyla, bu kullanılmamış ve süratle büyüyen toptan sektörün tasarımına katılmaya çalışıyoruz” dedi.

Mevhum geçim yasası, sanal hayat platformlarının işletilmesi ve yönetimi, saklı yazı borsaları, kriptodan kıymet borsalarına ve kripto ödeme sağlayıcıları kadar kendi kapsamı altında muhtelif kuruluşlara ehil olacak. Gelişmeler, kripto endüstrisi ile ait aranjör standartlar bahis konusu olduğunda Dubai’nin daha fazla netlik için hazırlanmasını sağlayacak ve daha acul benimsenmesini sağlayacak.

Kanun antrparantez Birleşik Arap Emirlikleri’nin kripto alanındaki düzenleyici konumunu belirlemeyi de amaçlıyor. Antrparantez düzenleyici otoritenin, dijital varlıkların hem evcil hem da toptan finansal sistemlerle senkronize namına lisanslanması, düzenlenmesi ve yönetilmesi söz konusu olduğunda, dijital yaratıklar için makul tıpkı gelişim ortamının gelişimini denetlemeye çalışacağını belirtti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Otorite, sanal geçim hizmet sağlayıcılarını hür adına yetkilendirirken sanal varlıkların ve mevhum jetonların “yayınlanmasını ve ticaretini organize edecek” denildi.

Dev hedge fonlar kriptoya akın ediyor

 

Şirketlerin geleceğini değiştirecek saklı yazı trendi

 

Kripto Ruslar üzere cankurtaran simidi olacak

 

Kripto kent kuruluyor

 

Share: