Teshin ilacı Kovid-19’a işsiz bundan sonra

Fransa’nın Marsilya Üniversite Hastanesinde yapılan testlerde sıtmayı alıkoymak ve tensik etmek amacıyla beğenilen Hidroksiklorokin ilacının güneş tacı virüs tedavisinde etken olduğu açıklanmıştı. Bu sonuçlar üstüne Fransız Keyif Bakanlığı, doktorlara teshin ilacını çeper izni vermişti.

Ancak New England Journal of Medicine dergisinde yayımlanan kullanılmamış benzeri araştırmaya bakarak bahis konusu ilacın Kovid-19 hastaları üstünde olumlu ya de menfi seçme etkisi görülmedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (MEMLUK% Millî Keyif Enstitüsü (National Institutes of Health) marifetiyle finanse edilen araştırma New York Presbiteryen ile Columbia Üniversitesi Irving Medikal Merkezi’nde bin 376 Kovid-19 hastası üstünde yapıldı.

Buna göre ilacı düz 811 hastanın afiyet durumlarının, ilacı almayanlara bakarak elan de kötüleştiği gözlendi.

Doktorlar, ilacın hastalar üzerinde ayrımsız zararı evet üstelik faydasını gözlemlemediklerini söyledi.

Amerikalı Besin ve İlaç Dairesi (FDA) birlikte MEMLUK Başkanı Donad Trump’ın güneş tacı virüse cebin işe yaradığını ve kullanılabileceğini öne sürdüğü hidroksiklorokinle ilgili benzeri ihtar yayımlamış, ilacın taraf etkilerine ilgi çekerek Kovid-19’un tedavisi amacıyla hastaneler ve tetkikat haricinde doktorlar tarafından umar ile verilmemesi üzerine uyarmıştı.

7’si amansız hastalık 11 çare et kafalı ifa listesine alındı

Keyif Bakanlığı AVM’lerde uyulacak kuralları açıkladı

Dünya Keyif Örgütü demincek üstelik BM’yi karıştırdı

Share: