Trafiğin yüzdelik 40’ı parafin

İstanbul’da mevcut 18 bine mail ticari taksiyi ilişkin gelişme yaşandı. daha çok maksimum sürücü olma yaşı 65’kap 68’e çıkarıldı.

Ticari taksilere müteveccih bakir gelişmeyi İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu duyurdu.
Hürriyet’deri Burak Taşçı’nın haberine bakarak, Aksu, ticari taksi mübayaa ve sürücü olma yaşının 65’cilt 68’e yükseldiğini açıkladı. Ulaştırma Bakanlığı’nın yayımladığı sirküler ile gelişigüzel artık 65 olan ticari taksi satın alma ve sürücü olma yaş haddi 68’e kullanılmış oldu.

Çalışmak isteyenler rapor matlup

Ticari takside harıldamak talip 65-68 gözyaşı aralığındaki şoförler seçkin sene psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari göçüm kullanabilecek.

69 yaşından dolaşma alanlar kullanamayacak

69 yaşından devir almış şahıslar ticari taksilerde şoförlük yapamayacak. Tamim kapsamında 69 yaşından dönem alanların sürücülük yapamayacağı belirtildi.

İTEO Başkanı Katarakt’nun mesajı şöyle:

“Değerli meslektaşlarımız; Ticari taksi alımı için ve sürücülük yapabilmek amacıyla 65 olan gözyaşı şartı 68 namına değiştirilmiştir. 69 yaşından bölüm alanlar bu genelgeden faydalanamayacaktır. 65-68 yaş arası gitmek isteyenler, her sene psikoteknik raporu ve keyif raporu almak zorundadırlar. Bu talebimizi dikkate alarak gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Iblağ Bakanımıza esnafımız hesabına teşekkürname ederiz. Kırnak amal.”

 

Taksilerde tanıtmalık ayarı düzenlemesi

 

İstanbul’a yeni yavru ve çevreci Deniz Göçüm geliyor

 

İstanbul’dan Türkiye’nin dört yanına korsan taksi ağı

 

Share: