Türkiye güneş tacı virüse cebin dayanıklı mı?

Bloomberg haberine bakarak, 200 bilyon dolar ve üstünde kazançlı büyüklüğe eş 53 ülkenin kullanılmamış tür güneş tacı virüs (Kovid-19) salgınına cebin dayanıklılığını ölçen tıpkısı araştırma yapıldı. Puanlama, ülkelerin 100 bin kişi başına maaş kullanılmamış olay sayısı, maaş olay sayılarındaki ölüm oranı, toplam ahiret yolculuğu sayısının nüfusa oranı ve yapılan test sayısındaki fazlalık hadise oranı üzerinden yapıldı.

Listenin evvel sırasında düzlük düz Kullanılmamış Zelanda en dayanabilen mutluluk olurken, onu Japonya, Tayvan, Cenup Kore ve Finlandiya izliyor. Türkiye ise 60.6 puanla 30. tam, Rusya ise 65.0 puanla 22. tam düz alıyor. 

Kullanılmamış Zelanda’nın er harekete geçmesinin salgınla mücadelede etken oldu

Kullanılmamış Zelanda’nın er harekete geçmesinin salgınla mücadelede etken olduğu izlendi. Yıpranmamış Zelanda mart ayında daha ülkede her güneş tacı virüs vakası belirleme edilmemişken büyüklük sınırlarını kapatmıştı.

Ülkede hükümet sınav, filyasyon ve merkezi karantina sistemlerine oylumlu aynı nesep ayırdı. Bu sayede sonuç aylarda Eskimemiş Zelanda’da çokça az güneş tacı virüs vakası tayin edildi. Bu sayede sosyal yaşam nazik ölçüde normale döndü.

Bakir Zelanda ayrıca 2 telkih geliştiricisiyle şimdiden uyuşma yapıp, aşılar lazım testleri geçtiğinde çabuk ayrımsız şekilde bu aşıları gerçekleştirme edecek.

Vatandaşlar uyarıları dinledi

Japonya güneş tacı virüs tedbirlerinde değişik tıpkısı kere izledi. Japonya’da yasalar gereği hakeza benzeri salgında bile büyüklük vatandaşlarına sokağa balkon yasağı kadar kısıtlamalar getiremiyor. 

Geçmişte yaşanan verem salgınları sebebiyle Japonya’nın salgınlara hazırlıklı bire bir afiyet sistemi bulunuyor. Korona virüs salgını ülkede geçmiş ortaya çıktığında hükümet hızlıca eylem planlarını devreye sokabildi. Bunun yanında Japonya’da el yasalı cezalar olmamasına karşın maske yakışmamış, canlı yerlerden ırak eğleşme kabil tavsiyelere sımsıkı peyk. Bu sayede şu anda 120 milyon nüfuslu ülkede 331 aheste rahatsız bulunuyor.

Çizik kontrolü en hareketli yöntemlerden biri

Değerlendirmede cızık kontrollerinin korona virüsle mücadelede sunu enerjik yöntemlerden birisi olduğuna dikkat çekildi. Finlandiya ve Norveç’in mart ortasından bu yana ülkelerini az daha tamamen dış dünyaya kapatmalarının başarılarında eke aynı aktif olduğuna dikkat çekildi.

Sonuç dönemde BENDE, İngiltere gibi ülkelerin salgınla mücadelede liyakatsiz olması buna değer Çin’in ise kaba önlemlerle salgını arama alması cihetiyle eskimemiş ayrımsız tartışma başladı. Bazıları buradan yola çıkarak otoriteli rejimlerin demokrasilere kıyasla salgınla mücadelede henüz aktif olduğunu sav ediyor. Fakat listedeki sunu kudretli 10 ülkenin 8’i demokrasiyle yönetiliyor. Bloomberg bu ülkelerde vatandaşların devletlerine güvendiğini ve devletin vatandaşlarla diyapozitif tıpkısı bildirişim kurduğuna dikkat çekti. Bu yiğitlik ilişkisi insanların alınan tedbirlere uymasını sağlıyor.

Bunun beraberinde değerlendirmede sosyo-ekonomik eşitliğin erdemli olduğu ülkelerde toplumun salgına daha düzenli aynı şekilde yanıt verebildiği rapor edildi.

Moderna aşısının gurur sözleşmesine AB’den izin

Çin İstanbul Başkonsolosu’ndan güneş tacı virüs uyarısı

Prof. Ünal: Alçak bakımlarda meydan kalmadı

Virüsün mutasyona uğraması toptan salgını durdurulamaz ayla getirdi

 

Share: