Türkiye’de afiyet turizmi, sunulan heybet teşvikleriyle gelişiyor

Antalya’bile düzenlenen Afiyet Turizm Fuarı (Trust Antalya Hospital Exhibition), keyif ve iyileştiren turizm sektörlerindeki işaret ile hizmetleri ecnebi alıcılarla buluşturuyor.

Belek Turizm Merkezindeki tıpkısı otelde gerçekleştirilen fuara Rusya, Itidalli Asya, Arap ve Avrupa ülkelerinden almaç firmalar katılıyor.

Fuarda, yabancı alıcılarla prestijli hastaneler, diş, tüp çağa klinikleri, saç teşrinievvel merkezleri, begayet oteller, beğenilen, tanılama merkezleri, laboratuvarlar, termal turizm merkezleri ve keyif turizmi firmaları ortada görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Tecim Bakanlığı Sağlık ve Yolculuk Hizmetleri Kat Başkanı Tarık Aksoy, buradaki konuşmasında, Türkiye’nin keyif turizminde muhteşem bir destinasyon olduğunu söyledi.

Afiyet alanında Türkiye’nin altyapısı, hekimleri ve imkanlarıyla avantaj sahibi olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:

“Devletimiz keyif turizmini kestirmece 10 yıldır başlıca sektörler ortada belirlemiş durumda. Arsıulusal pazarı incelediğimizde heybetli destinasyonlardan, rakip ülkelerden 50 tekmil çok ve 10 kat daha çeşitlilikte firmalarımıza destek verdiğimizi görüyoruz. Bu rakamlar gösteriyor kim sağlanan desteklerle afiyet sektörü gelişiyor.”

Türkiye’nin keyif turizmi alanında 2022’dahi 4 milyar dolar seviyesinde bir hacme ulaştığını anlatan Aksoy, verilen destekler ve eskimemiş çalışmalarla bu rakamları daha dahi yükseltmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Özel Hastaneler ve Esenlik Kuruluşları Derneği (OHSAD) Umumi Sekreteri Doktor Uğur Yağmur ise özel hastanelerin mikro dışında yatırımlar yapmaya başladığını ve mahdut dışı tutkun sayısının temas sabık periyot arttığını belirtti.

Hekim Toplama Kınay dahi afiyet turizmindeki bildirme yetişkin unsurun nitelik ve fiyat rekabeti olduğuna dile getirerek, “Bu işi çok bereketli yapıyoruz. Sağlıkta yer ucuzu satmaya çalışmayalım. Verdiğimiz hizmetin karşılığını almasını bilelim. Bize şizoit olduğu için değil, işi yer ferah yaptığımız üzere gelsinler ve gelirken yaptığımız işi bile sunma dolgunca fiyata sattığımızı bile bile gelsinler.” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra fuarda yılın ödülleri sahiplerine verildi.

Share: