Vebitcoin iddianamesi kabul edildi

Kripto para platformunda hayatiyet yaptığı tamlanan Vebitcoin Teknoloji Danışmanlık ve Dış Tecim Çok Ortaklı Şirketi sahibi ve 16 sevimli için sorun açıldı.

Muğla’da kripto mal platformu Vebitcoin soruşturması kapsamında tutuklanan şirketin sahibi ve tutuklanmadan yargılanan 16 emanet hakkında dava açıldı.

Muğla Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Nadir Kılbaz, yaptığı yazılmış açıklamada, kripto servet platformunda neşelilik yürüttüğü kanıt edilen, merkezi Muğla olan Vebitcoin Uygulayım Bilimi Danışmanlık ve Aut Ticaret Çok Ortaklı Şirketinin geçen yıl 23 Nisan’da faaliyetlerini askıya aldığını açıkladığını hatırlattı.

Yağdanlık, açıklamanın arkası sıra tıpkı kısım müştekinin dolandırıldıklarını sav etmesi konusunda Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını tabir etti.

Soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamenin 14 Aralık’ta Muğla 3. Kırıcı Ukubet Mahkemesince iadeli edildiği vurgulayan Kaburgasız, açıklamada şunları kaydetti:

İade edilen iddianamedeki nekais doğrultusunda genişletilen anket dosyamızda eksiklikler tamamlanmış olup, vakfedilmiş karanlık İ.B. ve adli taharri tedbiri meri 16 sevimli üzerine 365 müştekiye müteveccih eylemleri zımnında 3 Haziran 2022’de yeniden planlı iddianame Muğla 3. Kırıcı Ceza Mahkemesine gönderilmiş ve mahkemece akseptans edilmiştir.

 

Vebitcoin mağduruna ‘yağma’ davası!

 

Vebitcoin soruşturmasında yakalanan şüpheliler adliyede

 

Vebitcoin soruşturmasında yıpranmamış gelişme

 

Share: