Vekillik harekete geçti: İthal otomobil genelgesi!

Türkiye’nin Otomobili Aşama Grubu (TOGG) Eğin Yöneticisi Gürcan Karakaş, sınav süreçleri bitmeme eden SUV analog yerel elektrikli otomobilin beraberinde ‘C segment’ makine üzere çalışmalara da başlandığını duyurdu.

Halihazırda test süreçleri akredite test merkezlerinde başlayan TOGG’un, şasi prototipi posta testi, direnç testi, aerodinamik ve aeroakustik testleri planlandığı şekilde bitmeme ediyor.

TOGG’un hareketlilik yükleme istasyonlarına ait standartlar belirlendi

Türk Standardları Enstitüsü eliyle “Elektrikli Açacak Yükleme Üniteleri ve İstasyonları-Kurulum ve Asayiş Gerekleri Standardı” hazırlandı.

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın hazırlandığını duyurduğu elektrikli açacak yükleme üniteleri ve istasyonları hakkındaki iki standardın detayları muhtemelen oldu. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) eliyle hazırlanan “Elektrikli Açacak Şarj Üniteleri ve İstasyonları-Kurulum ve Asayiş Gerekleri Standardı”nda, şarj üniteleri ve istasyonların kurulumu üzere elektriksel gerekler, ünitelerin yerleştirilecekleri yerlerle ilgili durum, şarj yönteminin seçimi, ünitelerin montajı ile ilişik tavsiyeler ve satır arası gerekleri vadi alıyor.

TOGG’un 0-100’ü mahsus oldu: 4,8 saniye

 

TOGG’dan evcil otomobil paylaşımı: Eskimemiş Lige yolculuk

 

Vekil Varank TOGG’un banttan iniş tarihini açıkladı

 

Share: