Yeni kuşak milyonerler elan aşkın kripto almayı planlıyor

Müttehit Krallık’ın hür reklam düzenleyicisi olan Advertising Standards Authority (ASA), balaban devir firmalarının saklı yazı paralarla ilişkin tıpkı kadro reklam kampanyasını kaldırdı.

ASA, 15 Aralık’ta Coinbase, Kraken, eToro, Exmo, Coinburp ve saklı yazı borsası Luno karışma atılmak amacıyla altı saklı yazı münasebetli firmanın ihlaller içeren reklamları üzerine birkaç değişmeyen yayınladı. ASA, pizza zinciri Papa John’s amacıyla üstelik analog bir değişmeyen yayınladı.

Alınan kararda bu yedi reklam yahut promosyonun hepsi, “tüketicilerin deneyimsizliğinden yakalamak ve envestisman riskini göstermemek” zımnında yasaklandı.

ASA, Coinbase’in Avrupa şubesinin özellikle “yanıltıcı” ayrımsız özendirme ortaya koyduğunu savundu. Bu savunmaya Temmuz 2021’dahi ücretli Facebook reklamındaki “2010’dahi Bitcoin’üstelik ilkokul sterlinin, Sülale 2021’bile 100 bin sterlinin üzerinde değere eş olacağını” belirten metni örnek gösterdi.

ASA’ya bakarak söz konusu reklam, “önümüzdeki on yılda Bitcoin değerinde analog benzeri güvenceli artış olacağını.” ima etmişti. Meğer, Coinbase Europe’nin “Bitcoin’in eski performansının gelecekteki fiyatı üzere tıpkı nedensel oluşturmadığını kesin bi şekilde belirtmesi” gerekirdi.

Bire Bir başka ASA kararı, Payward şirketinin Londra Bridge istasyonunda Ağustos 2021’de yayınladığı sayısal posteriyle ilgiliydi. Vazifeli, risk uyarısının sadece 1 saniyeliğe gösterilmesinden çevre, reklamın gereklilikleri karşılamadığını kanıt etmişti.

Kararda şunlar geçiyordu: “Riziko uyarısı, 20 saniyelik reklamın başlangıcında sadece bir saniye sürdü. Reklamın, tüketiciler açıkça görse dahi cemi namına okunamayacak veya anlaşılamayacak miktarda hikmet sunduğunu düşündük.”

ASA deli dolu namına kandırıcı kripto reklamlarını belirleyip kapatıyor ve akıbet regülasyonları de bu yılın başlarında alınan bir saf eş karara dahil oluyor.

ASA, mayıs ayında Luno borsasına ilişik ayrıksı benzeri reklam kampanyasını dahi fek etmişti. Reklam bu sene bir nice otobüs ve Londra metrosunda saha almıştı. Reklamda şunlar yazıyordu: “Eğer düz altında Bitcoin görüyorsanız, almanın bilcümle zamanı.” ASA, henüz önce de Coinfloor borsasının tıpkısı reklamını yasaklamıştı.

Saklı Yazı nukut dijital ihsan oluyor

 

İsviçre bankası zat saklı yazı servet borsasını kuruyor

 

Borsalar ve kripto paralarda palavra işaretleri güçleniyor

 

Share: