Yurttaş tramvaylardaki yaşama dostlardan kıvançlı

Yurttaş tramvaylardaki sevimli dostlardan kıvançlı

Tramvaylardaki yâran toplumsal medyanın ilgi odağı olmayı sürdürüyor

ESKİŞEHİR Eskişehirli vatandaşlar, tramvaylara sığınan çıkmaz hayvanlarının kendilerini huzursuz etmediklerini, bilakis bu durumu kıvançla karşılayıp toplumsal iletişim araçları hesaplarından paylaştıklarını rapor ettiler.

Eskişehir’birlikte soğuktan ve yağışlardan benzemek için tramvaylara sığınan çıkmaz hayvanlarının görüntüleri içtimai iletişim araçları platformlarında paylaşılmaya bitmeme ediyor. Tramvayların korkulu olduğu saatlerde dahi koltuklara oturan yahut taşıtın koridorlarında uzanan birey hayvanlar aynı zamanda vatandaşların bandaj odağı haline geliyor. Hayvanların soğuğa cebin kendilerini ısıtmak için tramvaylarda aralık geçirdiklerini belirten Eskişehirliler ilave kendisine bu durumdan etraf banko şikayetçi olmadıklarını, tersine memnun olduklarını tabir ettiler.

“Bu kapsam beni çokça memnun ediyor”

Öğretmen Ses Bodur, “Sosyal medyada gördüğüm kadarıyla köpeklerin de tramvaylarda kimseye beis vermeden yolculuk edebilmesi beni çokça mutlu ediyor. Antipatik havalarda o canların de bizimle tıpkı imkanlarda bulunabilmesi, hamam tıpkısı ortamda bulunabilmesi ve ayrıca o hayvanların beslenebilmesi; Eskişehir kadar hassas bire bir halkın severek yapabileceği aynı eylem olduğunun düşünüyorum. Ben bile bir Eskişehirli adına bu durumdan çok memnunum. Seyahatlerimizde, alanlarda, tutkun alanlarda ve gittiğimiz kafelerde onları görüyorum. Bu hayvanlara saha verilmesi, hamam ortamlar sunulması ve oturacağı yerler realizasyon edilmesi çok sunturlu şeyler. İnşallah duyar halkımızın bu husustaki farkındalığını daha birlikte artırarak bitmeme ettirmesini diliyorum” dedi.

“Onlar bizim can dostumuzdur”

Tekaüt yurttaş Hayrullah Günahsız ise, “Hayvanların tramvaylarda gezi etmesinden ve sıcak tıpkı yer aramasından duygulanıyorum. Bu boyut çok güzel benzeri molekül. Onlar dahi bizim dostumuz. Şu an zelzele bölgelerindeki enkazlardan çıkartılanların yüzdelik 80’ini köpekler buldu. Kedilere, ‘Nankör’ derler fakat onlar birlikte gitti sahiplerini buldu. Bunlardan öğüt çıkarmalıyız. Onlar bizim evimizde, bahçemizde, otobüsümüzde, tramvayımızda olmalıdır. Çünkü onlar bizim duygusal dostumuz ve Allah’ın emanetidir. Seçme geceyi Kırat Gecesi bileceksin ve değme yanına geleni bile Hızır Aleyhisselam sanacaksın. Zaman hayvan diyerek yanına sokulamayanlar var. Sen zat arkadaşından dostundan kork, hayvandan korku” diye öğütler verdi.

Share: