ABD’de MBA endeksleri karışık seyretti

MBA’dan yapılan açıklamaya bakarak, satınalma endeksi %2,6 düşüşle 293,5 puan olurken, refinansman endeksi %0,6 artışla 3.973,1 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak %2,98 (Önceki %3,01), 15 yıllık %2,55 (Esbak %2,55), 5 almanak ARM faizi %2,79 (Geçmiş %2,67), 30 almanak jumbo faizi %3,13 (Esbak %3,18) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa evet birlikte refinansman üzere yapılan bütün geleneksel ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik familya konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına makul adına anadan görme ve kamu kredileri başlamak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan ev satışlarını gösteren güvenli bire bir tezahür namına kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla itimat kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, cümle refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla bereketli bire bir nişan adına değerlendiriliyor.

Araştırma 6 Teşrinisani ile sona eren haftayı kapsıyor.

Temsilciler Meclisi’nin sunu birkaç 218 koltuğu Demokratlar’ın

Zelzele farkındalığı tartışılacak

Biden’ın ticaret politikası şüphesiz olacak?

Biden’ın danışmanı : Amacımız Türkiye’yi köşeye kısmak değil

 

Share: