ABD’de MBA endeksleri ve faizler arttı

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA)’nin yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil vasıtasıyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 8,1 artışla 225,0 fakül olurken, refinansman endeksi yüzde 3,7 artışla 735,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,65 (Eski %5,40), 15 almanak yüzde 4,79 (Geçmiş %4,62), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,57 (Esbak %4,51), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,25 (Önceki %4,99) oldu.

Hikmet Notları:

– Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma evet birlikte refinansman üzere yapılan bütün anadan görme ve ihtişam kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

– MBA satınalma endeksi, biricik ev konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına uygun namına geleneksel ve kamu kredileri başlamak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan göz satışlarını gösteren inanılır aynı araz adına kabul ediliyor.

– MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla itimat kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, mecmu refinansman amacıyla yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri üzere ferah tıpkı ses seda namına değerlendiriliyor.

– Araştırı 10 Haziran ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

ÇAKER’de uyumsuz satışlar arttı

 

ABD’de üretici fiyatları beklentilere koşut arttı

 

Share: