ABD’de MBA endekslerinde düşüş devam ediyor

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 0,8 düşüşle 206,4 benek olurken, refinansman endeksi yüzde 3,7 düşüşle 631,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,74 (Esbak %5,82), 15 yıllık yüzdelik 4,95 (Eski %4,88), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,67 (Geçmiş %4,60), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,32 (Önceki %5,31) oldu.

Vukuf Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma evet da refinansman amacıyla yapılan bütün anadan görme ve heybet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik eş konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun namına anadan görme ve kamu kredileri koyulmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan göz satışlarını gösteren emniyetli bire bir tezahür kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla emniyet kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, kül refinansman üzere yapılan mortgage emniyet faaliyetleri için bereketli aynı nişanlık kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 22 Orak Ayı ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

ABD’de basamak fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

ABD’de haftalık perişan satışlarda artım

 

ABD’de bitiren güveni düştü

 

Share: