Aşkın alçak kişilerin torunlarında obezite riski faziletli

“Rappler” ünlü genel ağ sitesinde kayran düzlük habere göre, bilgi insanları, fazla kilolara sahip büyükanne ve büyükbabası olan çocukların kilo durumu arasındaki ilişkiye dair çalışma yürüttü. Düzentileme kapsamında, 17 ülkeden 238 bin 771 kişiyi kapsayan 25 araştırma incelendi. Uzmanlar, çalışmalardan elde ettiği verilere göre, hem dirim bilimsel olarak hem üstelik yetiştirilme sırasında çocukların obezite ile maç riskinin efdal olduğunu aktardı.

Obezite rahatsızlığının ebeveynlerin genleri aracılığıyla kuşaklara aktarılabileceği kaydedilen çalışmada, büyükanne ve büyükbabaların kilo durumunun, evlerinde hangi yendiğine ve hangi büyüklüğünde yenileceğine ilişik seçimlerinin, torunlarının kilosunu aracısız etkileyebileceği bildirildi.

Fen insanları, büyükanne ve büyükbabaları müfrit ağır olan çocukların, alışılagelen kiloya ehil büyükanne ve büyükbabalara nazaran obez olma olasılığının iki kat fazla olduğunu kaydetti. Araştırmada, çevresel faktörlerin, yaşam tarzının ve yeme alışkanlıklarının, çocukları obeziteye alışkın kuzuluk getirmede kilit caka oynadığı bildirildi.

Uzmanlar, obezite hastalığının yalnızca ebeveynden çocuğa değil, nesil atlayarak büyükanne ve büyükbabadan bile toruna geçebileceği değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Esenlik Örgütüne göre ilkokul yaşın altında 39 milyon bala obezite riski ile karşı karşıya.

Obezite hastaları için geliştirilen ilaçta denemeler başladı

 

Gebelikte bileşimli tatlandırıcılı diyet bebekte obeziteyi tetikliyor

 

Share: