Sigaranın üzücü etkileri 3 çocuk sonra de ortaya çıkabiliyor

İngiltere’de Bristol Üniversitesi marifet insanları çevresel benzeri maruziyetin dört gömlek süresince nesiller arası etkileri olduğunu keşfetti. Ati kuşakların atalarının sigara dumanı kabilinden toksik durumlara maruz kalmasının nesiller boyunca etkileri olduğu ortaya imdi.

Epidemiyoloji uzmanı Jean Golding ve ekibi, 1990’ların başında başlayan ve ilk adına, aylı kadınlar ve aileleri üzerinde gözlemsel bir faaliyet olan Avon Ebeveynler ve Çocuklara İlişkin Boylamsal Araştırma’dan elde edilen verileri değerlendirdi.

90’ların çocukları araştırmasından elde edilen soruşturma verilerinin 2014 yılındaki analizi, 11 yaşından evvel sigara içmeye başlayan babaların oğullarının, sayı farkı işaret çevresi ile gelişigüzel henüz efdal üst kütle indeksine cemaat olma olasılığının henüz faziletkâr olduğunu ortaya koydu.

Temel marifetiyle dedelerin babaları yeni yetmelik öncesi sigara içmeye başladıklarında, onların torunlarının değil, torunlarının torunlarının 17 ve 24 yaşlarında çılgın vücut yağı bulundu.

Selen elan bile genişletilerek, bu durumun nesiller boyunca henüz dahi genişlediğini ve elden aynı babadan oğluna değil, tıpkısı zamanda dededen torununa ve şişman büyükbabadan onun büyükbabasına aksettiği belirleme edildi.

Obezite sigara içen atalarından gelmiş türlü

Araştırmacılar, analog ayrımsız etkinin, aradan sabık nesiller 13 yaşın altındayken tınlamalı namına sigara içmediğinde bile görülebileceğini ve dört yavru boyunca nesiller arası bir etkinin kanıtlandığını gösteriyor.

Golding, “Çocukların şiddetli gösterişli olmasının nedenlerinden biri, atalarının yaşam tarzı yahut yıllar boyunca bununla münasebetli faktörlerin kalıcılığından ziyade mevcut perhiz ve egzersizleriyle çok çok ilgisi olmayabilir” dedi.

İstanbul’dahi sigara kaynaklı yangınlar geçmiş sırada

 

Türkiye, Avrupa’da yer çokça sigara içen ikinci mutluluk

 

Share: