Berduş karı vaadiyle milyonluk cılız!

Fasit eş vaadiyle milyonluk vurgun yaptılar, 2’si papaz 4 kişiyi dolandırdılar.

12 kişiden oluşan ayyarlık şebekesi üyesi 8 kişi Şırnak ve İstanbul’dahi yapılan operasyonla yakalandı.

Dolandırıcılar, erek seçtiği kişilere tanıdık eliyle ulaştılar. İcradan meydan değerinin haddinden fazla altında ofis satıyoruz diyerek tuzağa düşürdüler. İkna emreylemek içinse sahte tapu ve hisse senedi bastılar. Parayı de banka hesaplarına alıntı ederek aldılar.

Papazları dolandıran şebekenin lideri bile Süryani cemaati üyesi imdi

Ayyarlık yöntemleri bununla de sınırlı kalmadı.

Resmi çekicilik ve kuruluşların icra aracılığıyla satışa çıkardıkları evleri kullandılar. Belirledikleri dairelere girememe nedeni olarak dahi “evde kiracı var” bahanesini kullandılar. Hiç İstanbul’a gelmemiş askeri aynı personelin kimlik bilgileriyle evleri papazlara sattılar.

Süryani cemaatine mensup 2’si Papaz 4 kişi, evi satanlara ulaşamayınca soluğu savcılıkta aldı. Anket başlatıldı. Polis Güçleri 12 yabanlık ayyarlık şebekesini takibe aldı. Cürüm örgütü elebaşının de Süryani cemaati üyesi olduğu ve az dışında yaşadığını belirlendi..

8 can gözaltında

İstanbul ve Şırnak’ta eş anlı cerrahi müdahale düzenlendi. 8 kanalizasyon üyesi gözaltına makbuz.

Şebekenin, yaklaşık 1 milyon 100 liralık haksız alacak elde ettikleri belirlendi. Aramalarda da çok sayıda doküman ve dijital dokümana umum konuldu. Firari 4 şüphelinin yakalanması amacıyla operasyonlar devam ediyor.  

Yabancıya ev satışı rekor kırmaya bitmeme ediyor

Bakir tıpkı emlak balonu mu oluşuyor?

Konut satışlarında düşüş sürüyor

Bölük fiyatları Ruslar yüzünden artıyor

 

Share: