Brainard’dan sayısal yaratıklar için ‘düzenleme’ vurgusu

KUL Eşkal Bankası (Fed) Komutan Yardımcısı Lael Brainard, BENDE Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde, sayısal mevcudat ve Gestalt Bankası Dijital Mal Birimi’hangi (CBDC) ilgili oturuma katıldı.

Dijital mali sistemdeki büyümeye dikkati çekici Brainard, sonuç haftalarda, degaje yerine beğenilen iki çakılı coinin koskocaman tıpkısı yük altına girdiğini anımsattı.

Brainard, söz konusu gelişmelerin bitiren ve yatırımcıların korunmasının sağlanması, finansal istikrarın korunması ve finansal bütün genelinde rakiplik ve inovasyon amacıyla değer tıpkı oyun alanı sağlanması için düzenleyici çerçeveye mahsus ihtiyacı gösterdiğini söyledi.

Fiziki paranın, halka, likidite veya güven riski endişesi olmaksızın trok edilebilen tehlikesiz format bankası parasına erişimi sağladığını belirten Brainard, BENDE’de akça yerine yapılan ödemelerin payının son 5 yılda yüzdelik 31’den yüzdelik 20’ye düştüğünü ve 45 yaşın altındakiler amacıyla bu oranın elan üstelik birkaç olduğunu aktardı.

Brainard, Forma Bankası Dijital Dünyalık Birimi’nin çakılı coinlerle birlikte kullanılabileceğini ve onları tamamlayıcı nitelikte olabileceğini kaydetti.

Diğer ülkelerin sayısal servet birimleri çıkarmasının KÖLE doları üzere hangi zeki geleceğini düşünmenin kebir olduğunu vurgulayan Brainard, MEMLUK’nin sınır ötesi işlemlerde standart belirlemeye karışma olmasının muhteşem olduğunu ifade etti.

Brainard, “KÖLE Format Bankası Dijital Mülk Birimi’nin bu geleceğin bire bir parçası olup olmayacağı üzerine herhangi bir değişmeyen verilmedi, ancak bu çeşit bir kararı uyarlamak üzere muktezi çalışmaları çekilmek ve ihtiyaç duyulduğunda ilerlemeye yetişmek koskocaman.” değerlendirmesinde bulundu.

Fed tutanakları yayımlandı: Üyeler 50 baz benek nema artışında hemfikir

 

Brainard: Erdemli pahalılık ivedilikle çözülmesi müstelzim benzeri sorun

 

Kripto nukut idraksiz dönebilir mi?

 

Saklı Yazı piyasalarına 4 başlıkta aranjman geliyor

 

Share: