Demans (ateh) riskini düşürmek cins

Daily Mümasil gazetesinin haberine bakarak, ürün, göveri, baklagiller, çay ve kahveden oluşan bu şart ve içecekler, demans riskini artırabilecek vücutta hoşnutluk merbut iltihapla mücadeleye apotr olabilecek mıhlı bitki bileşikleri içeriyor.

Çalışmada, anti-inflamatuar gıdalar amacıyla binden çok buğulu insanın kemirmek yeme sistemi derecelendirildi ve söz konusu eşhas averaj üç sene süresince izlendi.

Atina’daki Kapodistrian Üniversitesi’ne kapalı araştırmacıların çalışmasında, anti-inflamatuar bire bir yiyecek biçimine eş olanlar, averaj haftada kısaca 20 çıngı sonuç, 19 porsiyon göveri, dört porsiyon bakliyat ve 11 fincan kahvehane veya öz tüketti.

Bu kişilerin ateh riskinin, yemek yiyecek sistemi farklı olanlardan üç intaç daha birkaç olduğu görüldü.

Kapodistrian Üniversitesi’nden Dr. Nikolaos Scarmeas,

“Bu bulgular, insanların henüz dimdik beslenerek beyinlerini koruyabileceklerini gösteriyor. İnsanlar tagaddi şeklini değiştirebilir, sonuç ve sebze kabilinden iltihap inhibütör yiyecekleri yemeyi ve çokça faziletkâr kalorili yiyecekler kabilinden henüz iltihaplı seçeneklerden kaçınmayı buyurmak isteyebilirler” dedi.

 Dr. Scarmes, “Ancak bu, kemiksiz kanıt sağlayan ayrımsız klinik araştırı olmadığı amacıyla özel tagaddi tavsiyesi verilmeden ilk henüz çok araştırmaya gerekseme var” diyerek da ekledi.

65 yaş üstü seçkin 14 kişiden biri bunamaya maruz kalırken, hastalık 80 gözyaşı üstü şeş kişiden birini etkiliyor.
(Atina/Şarku’l Avsat)

Fen insanları jen tedavisiyle inmeli farelerin yürümesini sağladı

İnsanların boyu bozukluk günümüzde daha hızlı uzuyor?

 

Share: