Erdemli kolesterolün belirtileri bacak tırnaklarında görülebilir

Kolesterin, metabolizmanın mübarek çalışmasına koruyucu olduğu için vücutta eke tıpkısı caka oynasa da, efdal seviyeleri duygu rahatsızlıkları veya felç gibi afiyet sorunları riskini artırabilir. Efdal kolesterin antrparantez, arterleri tıkayan ve kadem kaslarına koku akışını durduran periferik albeni hastalığı (PAD) riskini birlikte artırıyor.

PAD’ın belirtileri ise basamak tırnaklarında görülebiliyor. Harley Street Clinic’te danışman bire bir kardiyolog olan Dr Sami Firoozi, PAD’ın koca sağlığı üzerindeki riskleriyle ilgilendiren kendisine “Direkt yaşamı yıldırma etmese üstelik, buna sebep olan ateroskleroz süreci, kimi vakit bacaklara nefes akışının ciddi şekilde kısıtlanması yerinde ortaya çıkan eleştiri uzuv iskemisi üzere aheste ve ölümsek sorunlara kez açabilir” açıklamasında bulundu.

Semptomlar dinlenme halindeyken da bacaklarda ve ayaklarda ateş yanma ağrısı, cildin kan, bembeyaz, falsosuz ve ark kuzuluk gelmesi ve bacaklarda adale kütlesi kaybı namına sıralanıyor. Sair semptomlar beyninde ise ise, göl ayağı ve bacaklarda iyileşmeyen küşade yaralar ve bacak derisinin antipatik, uyuşmuş ve kırmızıya dönmesi veya şişmeye ve ıtırlı yara üretmeye başlaması bulunuyor.

Dr. Firoozi, belirtilerin görülmesi yerinde asıl tanının konabilmesi amacıyla soluk testi yapılmasını öneriyor: “Bu, yaşınıza, kilonuza, sigara içme durumunuza, şeker hastalığınız olup olmadığına veya ailede faziletkâr kolesterin yahut duygu sorunları öyküsü olup olmadığına tutkun olacak.”

Uzmanlar açıkladı: Kolesterolü düşüren bir tane balık buymuş!

 

Kolesterolünüz yükseldiğinde hangi yapabilirsiniz?

 

Share: