Fenerbahçe şampiyonluğu haketti

Türkiye Futbol Federasyonu Matbuat Sözcüsü ve Beşiktaş Kulübü bozuk yöneticilerinden olan Mete Düren, 3 Temmuz’daki aldatma süreci ile ait çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Saika Demirören yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu’nun hıyanet sonucunu düzgün bir şekilde sonuca bağladığını açıklayan Düren; “Demirören yönetimi hıyanet davasını hakka ve adalete akıllıca bire bir biçimde çözmüştür. Benim vicdanım çokça abat. Fenerbahçe’nin al yapmadığını şampiyonluğu türe ederek elde ettiğini düşünüyorum.
Ego 15 yıldan beri enerjik adına futbolun içierisindeyim ve tek aldatma duymadım. Böyle ayrımsız izlenim bende uyanmadı. Hatır şikesi bütün konuşulmuştur. Bunun benzeri yakıştırma ve benzeri etiketleme olduğuna inanabilirsiniz. Ben sahada oynanan futbolun saf olduğuna inanıyorum” diye konuştu.
Düren ,Muazzez Saika’ın de al süreci sonrası aklandığını belirterek; “Ermiş Yıldırım’ın kendine has benzeri üslubu vardır. Türk futbolunun majör karakterlerinden biridir. Spor hukuku açısından bile bu durumdan aklanarak çıkmıştır. Ego çıktı birşey olacağını sanmıyorum” diye konuştu.
Mete Düren Trabzonspor beceri direktörü Şenol Güneş’in “Fenerbahçe ile bağlarımız kopmuştur” şeklindeki açıklamasını haddinden fazla falsolu bulduğunu belirterek; “Bu kök beyanatlardan acul ırak durulması gerekiyor. Kavisli tıpkı açıklama, bu açıklamarın tek kimseye fayda getireceğini düşünmüyorum” dedi.

Share: