GYODER’in adı değişti

Emlak sektörünün çatı kuruluşu GYODER, 21’inci Gösterişsiz Seçimli Umumi Yerleşmiş’nu geçmiş dönüş gerçekleştirdi. Belde ve Kentçilik Bakanı Maksat Gelgel’un de katıldığı genel kurulda, geçen sene umumi heyet kararı ile GYODER Başkanlığı’nı üstlenen Mehmet Kalyoncu rey birliğiyle baştan başkan seçildi.

Kalyoncu, ‘Yurt ve Emlak Yatırım Ortaklığı Derneği’ olan isimlerini ‘Yurt Yatırımcıları Derneği’ yerine değiştirdiklerini açıkladı. Pandeminin üstelik etkisiyle gayrimenkul sektörünü çokça etkin ve değişik bire bir dönemin beklediğini tamlayan Mehmet Kalyoncu, “Imdi bir nice yenilik hayatımızı, ekonomimizi, sektörümüzü antrparantez ferdî alışkanlıklarımızı etkileyecek. GYODER adına, bütün birlikte sektörümüzü bu bakir dünyaya hazırlamak zorundayız. Yenilikleri kaçırma, geride kalma lüksümüz namevcut” dedi. Göz olarak doğaya hürmetli, teknolojinin arz güncel imkanlarından faydalanan ve gani tasarlanmış projeler tezyit motivasyonuyla hareket edilmesi gerektiğinin altını çizen Kalyoncu, “Ürettiğimiz beherglas projenin, çaktığımız her bir çivinin şehirlerimize bir kalıntı bıraktığının bilincinde olunmalı” diyerek konuştu.

İSTANBUL ÇADIRI

Arsıulusal emlak fuarı MIPIM 2022’de İstanbul çadırı kuracaklarının bilgisini paylaşan Kalyoncu, “Yurtdışında Türk taşınmazlar piyasasının henüz etkin dubara edilmesi üzere bugüne büyüklüğünde mufassal yıllardır İstanbul Tecim Odası himayesinde revan MIPIM’da ülkemizi sunu gür şekilde piyes ika görevini GYODER kendisine üstlendik. Bu doğrultuda MIPIM’bile İstanbul çadırının GYODER öncülüğünde kurulması namına müstelzim çalışmaları başlattık. Çokça iyi hazırlanarak Türkiye yurt sektörü namına çok canlı tıpkı fuar geçireceğiz” şeklinde konuştu.

BÜYÜMENİN LOKOMOTİFİ

GYODER’mağara uzun yıllardır gayrimenkul sektörünün gelişimine öncülük fail kuruluşların başında geldiğini vurgulayan Bakan Murat Kurum, “Dünyanın seçme yerinde olduğu kadar ülkemizde da yapım sektörü soylu erki büyümenin lokomotifi olma özelliğini taşıyor, taşımaya birlikte devam edecek. Dünyanın yer şişman 250 müteahhidi listesinde Türkiye, Çin’den sonradan 44 müteahhidimizle ikinci, Amerika ise üçüncü sırada kayran alıyor. Bu anlamda çatı sektörümüz parçalanmamış dünyada başarılarıyla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Türkiye’üstelik yapım sektörü kısaca 2 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Aileleriyle gelişigüzel baktığımızda mecmu 8 milyon kişi ediyor ki bu dahi nüfusumuzun az daha yüzde 10’un yapım sektöründen geçimini sağladığını gösteriyor. Tamlık bunlara bağlı olarak gayrimenkul ve bina sektörünün önemi seçme geçen dolaşma henüz birlikte artıyor. Zaman bu değeri arz faziletkâr noktaya taşıma ve söz sahibi yapma noktasında GYODER çok nazik tıpkı çalım oynamaktadır” ifadelerini kullanıyor. (Hürriyet / Gülistan Alagöz)

Share: