ABD’de mortgage endeksleri çoğalma gösterdi

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) tutu referans araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, baştan finansman ve gelgel kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan meydan endeksi yüzde 2,1 artışla 686,4 benek oldu. MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 0,6 artışla 268,0 puan olurken,  refinansman endeksi yüzdelik 2,8 artışla 3.110,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,28 (Esbak yüzde 3,11), 15 almanak yüzdelik 2,58 (Eski yüzde 2,49), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 2,69 (Eski yüzdelik 2,69), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,26 (Önceki yüzdelik 3,20)  oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa ya üstelik refinansman için yapılan hep geleneksel ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akıllıca yerine anadan görme ve amme kredileri kalkışmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan göz satışlarını gösteren güvenli bir koku namına kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için emniyet kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, tamam refinansman için yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri için dolgunca tıpkı nişan kendisine değerlendiriliyor.

Araştırı 18 Haziran ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

İstanbul’dahi bildirme bağan kirayı Erzurumlular ödüyor

 

 

Share: