İstanbul’da yer bağan kirayı Erzurumlular ödüyor

İstanbul’da genişlik faziletkâr kirayı sayı farkı 2 bin 215 lirayla Giresunlular öderken, onları 2 bin lirayla Sivaslılar izleme ediyor.

Yurt vukuf bankası olan tıpkı web sitesinin İstanbul’un ilçelerine göre hemşerilik ve sayı farkı ödenen kira verilerinden derlediği bilgilere bakarak, megakentte İstanbul kütüğüne kayıtlı sıfır 12 milyon 851 bin 873 vatandaş yaşıyor.

Kentte İstanbul kütüğüne kayıtlı sadece 2 milyon 159 bin 995 emanet bulunurken, sunma fazla İstanbullu Kadıköy ilçesinde yaşıyor.

Sivaslıların ilk sırada yer aldığı listede sırasıyla, Kastamonulular, Ordulular, Giresunlular ve Tokatlılar geliyor. İstanbul’da seçkin 7 kişiden 1’i İstanbullu iken Sivaslılar 19’da 1, Kastamonulular 26’da 1 ve Ordulular 28’de 1 yerine ön plana çıkıyor.

İlçelere bakarak ödenen averaj kira tutarlarını ve ilçelerde cıvıl cıvıl ancak farklı illerin nüfusuna mukayyet olan kişileri temel düzlük araştırmaya bakarak, İstanbul’da arz çok kirayı aylık 2 bin 215 teklik ortalamayla Giresunlular ödüyor. İstanbul’da 495 bin Giresunlu yaşıyor.

Giresun’u 768 bin şahsiyet nüfusuyla averaj 2 bin TL kira ödeyen Sivaslılar, 414 bin kişiyle 1.990 TL sayı farkı icar ödeyen Trabzonlular takip ediyor. Kastamonulular, 562 bin 160 şahsiyet nüfusuyla sayı farkı 1.950 TL kira ödüyor.

YER AZ KİRAYI ERZURUMLULAR ÖDÜYOR

İstanbul’da metrekare kira değeri bildirme bağan ilçeler beyninde meydan düz Sultanbeyli ve Arnavutköy ilçelerinde arz çokça Erzurumlu vatandaşlar yaşıyor. Erzurumlular, 1.248 liralık ortalamayla İstanbul’da sunu az icar ödeyenler arasında geçmiş sırada bulunuyor.
Onları 1.310 lira sayı farkı kirayla Burdurlular, 1.350 lirayla Hakkarililer, 1.420 lirayla Yalovalılar, 1.480 liralık Uşaklılar izleme ediyor.

EN BEŞ ALTI İSTANBULLU SULTANBEYLİ’DE

Hemşerilik verilerinden elde edilen sonuçlara bakarak, kaymakamlık insan yoğunluklarına göre yer birkaç İstanbullu yemeden içmeden yüzde 3 ile Sultanbeyli’de yaşıyor.
İstanbullular, Sancaktepe ve Sultangazi’nin yüzde 5’ini, Esenyurt, Bağcılar ve Esenler’in yüzde 6’sını, Pendik ve Arnavutköy’ün yüzdelik 9’unu oluşturuyor.
İstanbul kütüğüne kayıtlı vatandaşların yeryüzü ciddi yaşadığı ilçelerin başında ise yüzde 61 ile Çatalca geliyor. Çatalca’yı yüzdelik 50 ile Yayla Kekiği, yüzdelik 39 ile Adalar, yüzde 31 ile Kadıköy, Beykoz, Bakırköy ve Silivri strateji ediyor.

ESENYURT’TA VANLILAR, KÜÇÜKÇEKMECE’DE TOKATLILAR YAŞIYOR

İstanbul’un sunma cıvıl cıvıl 10 ilçesinde site genelinde olduğu kabilinden Sivaslılar dikkati çekiyor. Megakentin 955 bine yaklaşan nüfusuyla yeryüzü canlı ilçesi olma özelliği taşıyan Esenyurt’ta sunu haddinden fazla Van kütüğüne kayıtlı vatandaşlar yaşıyor.

Küçükçekmece’de Tokatlılar, Bağcılar’da Bitlisliler, Pendik, Ümraniye ve Bahçelievler’de Sivaslılar, Sultangazi’de Adıyamanlılar, Üsküdar ve Maltepe’de Sivaslılar, Gaziosmanpaşa’da ise Siirtliler yoğunlukta.

Yer bağan nüfusa eş Adalar’da Van, Mercanköşk’de Cıvıl Cıvıl, Çatalca’da ise Tokat kütüğüne mukayyet vatandaşlar öne çıkıyor.

İstanbul’da kira fiyatları hangi semtte yükseldi?

 

Kiralık villa dolandırıcılığı

 

Share: