İlk saklı yazı roketi DOGE-1 Ay’a gidecek

Sermaye’nın dijital çarık Novi’nin geçenlerde Whatsapp’a bütünleşmiş edileceği bildirildi. Facebook, bilcümle markalarını Sermaye ismi altında topladığını açıklamıştı.

Dünya’nın haberine bakarak, halihazırda Hindistan ve Brezilya’dahi imtihan edilen Novi üzerinden kullanıcılar birbirlerine Pax Dollar (USDP) gönderimi yapabiliyor. Şeriklik, geçtiğimiz günlerde Hindistan’da iadeler özelliğini da devreye sokmuştu.

Dünyanın bildirme çokça beğenilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta ise Novi dijital cüzdan uygulamasına ilişkin bazı kodların bulunduğu ortaya daha çok. Buna bakarak WhatsApp uygulamasındaki Novi cüzdanına banka hesabı eklenebilecek, emniyet kartlarını bağlanabilecek, para çekme ve kalıntı görüntüleme işlemleri yapılabilecek. Edinilen bilgilere bakarak, uygulamanın kullanılabilmesi üzere etiket doğrulaması üstelik gerekecek. Teyit işlemi, etiket belgeleri ve videoteyp kaydı ile yapılacak.

Dijital çarık Novi, Türkiye’bile kullanılamıyor. WhatsApp entegrasyonu hayata geçtiğinde ise dünyalık atıf özelliğinin Türkiye’ye açılması beklenmiyor.

Meta’nın Novi’den Sorumlu Başkanı David Marcus, cümle ifa hizmetlerini tıpkısı araya getireceklerini belirterek, “Ödemeler ve finansal hizmetler birimimizi ve ürünlerimizi Novi markası altında birleştiriyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

New York’u kripto servet merkezi yapacak! İlk 3 maaşı Bitcoin’le

 

Bankalar kripto paralara aşınmış düştü

 

WhatsApp bu telefonlarda desteklenmeyecek

 

Share: