İstanbul Valiliği’nden familya sahiplerine anons

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, Kentsel Transformasyon Vizyonu doğrultusunda belirlenen hedeflere duyulmak amacıyla kullanılmamış ayrımsız proses başlattığı hatırlatıldı.

19 Şubat 2019 tarihli Bakanlık genelgesiyle kentsel inkılap sürecinin prensip ve esaslarının hep valiliklere bildirildiği aktarılan açıklamada, “Buna göre bilcümle yurtta ülke ve kaymakamlık bazında afet riski sunu faziletli alanlar tespit edilerek, Kentsel Inkılap Izlem Belgesi hazırlanacak ve 3 ay içerisinde Nezaret makamına sunulacak.” denildi.

Valiliğin, genelgede tamlanan esaslar ile 90 günlük sürecin başladığını, 20 Gücük Ay 2019 günlü yazıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar ve ilçe belediyelerine bildirdiği kaydedildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“İlimizde kıran riski en efdal alanların tespiti ve Kentsel Dönüşüm Izleme Belgesi’nin mıhlı ayrımsız şekilde ve eskiden hazırlanmasının Il yerine takipçisi olacağız. İstanbulumuzda kentsel transformasyon hedeflerine ulaşılması ve mümkün kıyamet riskine cebin alınacak önlemlerin belirlenmesi üstüne hep alay malay gayret göstereceğiz.”

Share: