İzmir’de kentsel dönüşüm amacıyla 2 milyarlık envestisman

30 Ekim’bile yaşanan depremden arz fazla hasar gören Bayraklı ilçesinde depremzedeler için yapımı süren ev projeleri ile ihtiraz alandaki projelerde incelemelerde mevcut Icra Vekili Gurur, çalışmalarda gelinen serencam buut üzerine açıklamalarda bulundu.

Vadi ziyaretlerinde bölgelerdeki inşaatların bereket seviyelerini incelediklerini rapor fail Gelgel, TOKİ’nin şehrin 7 deprem inkılap bölgesinde ve rezerv alanında çalışmalarını senkronik olarak başlattığını dile getirdi.

Gelinen noktada depremi en çok hisseden Bayraklı’da 75 bin metrekarelik alanda kat sayı aynı inkılap yaptıklarına dikkati calip Hava, şöyle devam etti:

“7 bölgede 1444 bölük yapıyoruz, yalnız oradaki yatırımın değeri 543 milyon teklik. Kesimhane Mahallesinde 228 konut, 15 ticari ünitemiz var. Cümlesi depremzede kardeşlerimiz için. İnşallah bu projemizi ilkgüz ayında bitirip vatandaşlarımıza tasdik ediyor olacağız. Manavkuyu Mahallesi 2. bölgede 140 konutumuz, 24 dükkanımız var. Burası birlikte bir şekilde eylül kocaoğlan içerisinde bitirilip vatandaşlarımıza teslimi gerçekleştiriliyor olacak.

Dilek Satma Apartmanı’nın bulunduğu Kanara ve Mansuroğlu Mahalleleri 3. bölgemiz. 910 hane ve 132 ticari ünitemiz var. Bu alanda bile gücük ay ayında tamamını bitirip depremzede kardeşlerimize doğrulama ediyor olacağız. Manavkuyu ve Mansuroğlu Mahallelerimizde 4-5-6 ve 7. bölgelerde birlikte toplamda 166 basamak, 37 ticari üniteden oluşan projemizi da ilkgüz ayı bakımından vatandaşlarımıza konfirmasyon ediyor olacağız.”

Bayraklı’ya kavim bahçesi müjdesi
İzmir’in geleceğine müteveccih sunu yüce tahavvül projelerinden olan 3,5 milyon metrekarelik rezerv alanda da 3 bin 500 bölük için çalışmaların serian bitmeme ettiğine meni eden Nazır Kurum, etaplar halinde tamamlanacak projede kaba inşaatları finiş noktasına gelen konutların yıl sonu itibarıyla teslimine başlayacaklarını aktardı.

Icra Vekili Çekicilik, rezerv alanın yüzde 60’ını teçhizat alanı kendisine ayırdıklarını, bütün 1 milyon metrekaresinin yeşil kayran olacağını dile getirdi.

Budun bahçesi konusundaki çalışmalara de değinerek, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 81 ilde 81 milyon metrekare hedefiyle başlattığı budun bahçeleri projeleri kapsamında ülke genelinde 321 ulus bahçesinin yapımının sürdüğünü, 57’sinin tamamlandığını anlatan Hava, şöyle konuştu:

“Bayraklı ilçemize 360 bin metrekare, konutlarımızla eş anlı bitecek tıpkısı ulus bahçesini kazandırıyoruz. Yatırım değerine baktığınızda 543 milyon liraya para olacak 7 bölgedeki tahavvül sürecine (ihtiraz alandaki) 3 bin 500 konutu ve budun bahçemizi dahi eklediğimizde 2 bilyon 200 milyon teklik yatırım değeri olan benzeri dönüşümü gerçekleştiriyoruz.”

İzmir depremi sonrası uzman raporu hazırlandı: 22 teftiş kararı

İstanbul’un bildirme şişman kentsel dönüşüm projesi

Kentsel dönüşüm amacıyla 3 milyarlık finansman

Share: