Kullanmadıkları mahsulat için 6,6 milyar sterlin harcadılar

Aviva’nın müstevli döneminde mütemmim eğilimlerine ait 4 bin tüketici ile görüşerek yaptığı anketin sonuçlarına bakarak, ülkede salgın döneminde gider eden herhangi bir 10 tüketiciden biri, mübayaa kararlarına ilişkin pişmanlık yaşadığını belirtti.

Tüketicilerin müstevli döneminde satın aldığı ve sonrasında bu kararlarına ilişik pişmanlık duyduğu ürünler beyninde konsol oyunları, çatı malzemeleri, velespit, giysi, çalgı aleti enstrümanları, aş damı eşyası, ekmek yapma makinesi, mobilya, bahçe habitat grubu, pizza fırını ve jakuzi kadar ürünler bulunuyor.

Ankete bakarak, salgın boyunca İngiltere’de tüketiciler, esasen henüz bilahare tek kullanmayacakları ürünleri satın ahzetmek amacıyla 6,6 bilyon sterlinin üstünde harcama yaptı.

Salgın döneminde tüketicilerin bir bölümü, dinlence beğenmek üzere ayırdığı bütçeyi, henüz sonra satın aldığı amacıyla pişmanlık duyduğu ürünlere harcadı. Tüketicilerin bire bir bölümü ise bu harcamaları salgın döneminde bakir tıpkı hobi edinebilmek amacıyla yaptı.

İngiltere’de tüketici güveni marttan beri yer bağan seviyesinde

 

İngiltere’den abuhava değişikliğiyle mücadelede çorak ülkelere yardım sözü

 

İngiltere’de sağlık sistemi krizi!

 

Share: