Türkiye, Avrupa’da bildirme çokça sigara içen ikinci ülke

Avrupa Birliği (AKARSU) İstatistik Ofisi (Eurostat) Avrupa’üstelik sigara içenlere ilişik akıbet teferruatlı verileri açıkladı. Buna bakarak 2019 yılında Avrupa ülkelerinde genişlik fazla sigara içilen ülke yüzdelik 29 ile Bulgaristan oldu. İkinci sıradaki Türkiye’bile ise halkın yüzdelik 27,3’ü sigara içiyor. KEZ ortalaması ise yüzdelik 18,4.

İskandinav ülkelerinde sigara içmece oranı bağan

Bildirme bir iki sigara içilen yerlerin İskandinav ülkesi olması ilgi çekti. Sigara içme oranı yüzde 6,4 ile genişlik düşük İsveç’te. Bu çap Finlandiya’birlikte yüzde 9,9 ve Norveç’te yüzde 10,2.

Gayrı ara sıra ülkelerdeki sigara içmece oranı ise şöyle: Yunanistan 23,6; Almanya 21,9; Fransa 17,8 ve İtalya 16,5

Ne ülkede hangi kadar sigara içiliyor?

Araştırma insanların günde 20 sigaradan bir iki mı yoksa çok mu içtiğine dair bilgiler bile içeriyor. Buna bakarak günde 20’den fazla sigara içmece oranının sunma faziletkâr olduğu mutluluk yüzdelik 15,8 ile Sırbistan. İkinci tam Türkiye var. Türk halkının yüzde 14,8’i günce 20’den aşkın sigara içerken yüzdelik 12,5’i dahi 20’den elan birkaç sigara içiyor.

Erkeklerde zirve Türkiye’nin

Eşey açısından bakıldığında ise erkeklerde genişlik fazla sigara içme oranı Türkiye’birlikte. Türkiye’birlikte erkeklerin yüzdelik 41’i sigara içiyor. Erkeklerde SU ortalaması yüzde 22.

Türkiye kadınlarda DENIZ ortalamasının altında

Kadınlarda sunu efdal sigara içmece oranı yüzde 24 ile Sırbistan’da. Bu fehamet Bulgaristan’da yüzdelik 21 ve Almanya’dahi yüzde 19. Kadınlarda KEZ ortalaması ise yüzde 14,8. Türkiye’üstelik kadınların ise yüzde 14,4’ü sigara kullanıyor.(Euronews)

Zinde tagaddi depresyonu azaltıyor!

 

İngiltere, mesai günlerini 4’e düşüyor

 

Share: